Mesajı Okuyun
Old 09-07-2009, 10:03   #37
Av. Ersin Soybaş

Selamlar,
Programı GPRS üzerinden indirip ayrıca ücret ödememek için cep telefonum yerine wi-fi ile Windows Mobile işletim sistemli iPAQ'ime kurmayı başardım. "Başardım" diyorum çünkü ortalamanın üstü bir kullanıcı olmama karşın beni epeyce zorladı. Bu nedenle kullanım kılavuzunun eksik olduğunu düşünüyorum. Gerçi Sayın Dikici Symbian OS'a çok kolay yüklediğini yazmış...
Programla ilgili ilk izlenimlerim üzerinde çok çalışılması gerektiği yönünde. En kötüsü ise tüm yasaları güncellememesi. VUK ve DMK'yı güncellemedi neyse ama MK, TTK, TCK, CMK, İİK gibi temel yasaları da güncellemiyor. Bu durumda programın neredeyse hiç faydası kalmıyor. Güncelleme yaptığını söyleyen meslektaşlarda da aynı sorun var mı, tüm mevzuatı güncelleyebildiniz mi?
Güncellemeler de pek "güncel" değil aslında. Bugün RG'de yayımlanan bir değişikliğin yer almasını beklemiyorum elbette ama Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 2008 yılına ait! En azından program hazırlanırken avukatların da düşünüldüğünü görerek teselli buldum.
İlk mesajıma baktım da bu programdan haber alalı daha bir ay olmuş. Bu nedenle olgunlaşması için bekleyeceğiz. Programla ilgili görülen eksiklikleri ve hataları bildirmek için bir bağlantı olsaydı sadece beklemek yerine geri bildirimde de bulunurduk.
Saygılarımla.