Mesajı Okuyun
Old 23-08-2011, 16:38   #1
MEGA46

Varsayılan sgk kontrol memurunun A4 KAGIDA tutanak tutması

Sayın Arkadaşlar.

Kendime ait özel inşaatım bulunmaktadır.

Bu inşaatımda oğlum, kardeşim ve diger yabancı işçiler çelışmaktadır.

Hepside sgk lıdırlar.

SGK Kontrol memuru benimle girdiği husumetden dolayı adıma rapor düzenlendiğini, inşaatta çalışan oğlum ve kardeşimin inşaatda çalışmadığını beyan ederek hizmet prim günlerinin silinmesi için işlem yapmamı, aksi takdirde resen işlem yapılıp silineceğini bildiren tebliğat göndermiştir.

Bende itiraz ederek, hangi tutanakla, hangi rapor yazıldığını, tarafıma düzenlenen tutanak veya raporların tebliğ edilmesini talep ettim.

Bu talebim hiç dikkate alınmayarak resen kardeşimin ve oğlumun hizmet süreleri silindi.

SGK aleyhime savcılığa suç duyurusunda bulundu hakkımda sgk 5.000 tl zarara uğrattığımdan dolayı dava açıldı.

Duruşmadan önce dosyadaki evrakların fotokopisini talep ettim.
Aldığım fotokopilere baktığımda TUTANAK evrakının A4 kagıda yazılmış, tarih ve sayı numarası olmayan hiç bir şekilde herhangi bir tanığa imzalattırılmayan veya imzadan imtina yazısı dahi bulunmayan bir tutanağı esas alınarak rapor düzenlendiğini gördüm.

Dava duruşma esnasında mahkeme heyetine, tutanağın masa başında düzenlendiğinin sabit olduğunu, SGK nın yönetmelikleri ve genelgelerinde tutanakların matbu ve tarih sayı numarası ve görev emrinin numarası bulunması gerektiği, mutlaka 2 tanığa imzalattırlmasının önemini, olmazsa 1 tanığa imzalattırlmasının gerektiği, imza atmayan işveren veya siğortalıların isim soyisim tc no yazılarak imzadan imtina ettiklerinin tutanağa yazılması hususlarının, sgk kontrol memurları yönetmeliği madde 12 ve 13 de tek tek yazılı olduğunu ve ayrıca 16-352 sayılı sgk başkanlığının genelgesinde açıkça tutakların iptal olmaması için yukarıda yazdıklarımın uygulanmasını istemiştir.

SGK KONTROL MEMURUNUN TUTTUĞU A4 KAGIDA YAZILMIŞ TUTANAĞIN GEÇERLİ OLUP OLMAYACAĞI HUSUSUNDA ELİNDE BU TÜR YARGI KARARLARI OLANLARIN VEYA BU KONUYLA ALAKALI BİLGİSİ OLANLARIN YARDIMINI RİCA EDİYORUM.

SAYGILARIMLA[/right][/right]