Mesajı Okuyun
Old 10-04-2009, 13:52   #1
demokles

Varsayılan araçtaki aksesuar değişimi,aracı ayıplı yaparmı?

15 gün önce opel odak'tan aldığım sıfır aracımın,servise götürdüğümde ön tampon altındaki body kit olarak tabir edilen parçasının değiştirilmiş olduğunu,araç bana satılırken haber verilmeden,benden saklanarak aracın satıldığını, öğrendim.Yetkililerle yaptığım görüşmede,bu parçanın aksesuar olduğunu ve araçta herhangi bir değer kaybı oluşturmayacağını bana söylediler.Araçtaki değişen bu parça fabrikada yapılmış orjinal bir parçadır ve araçta herhangi bir değer kaybı yaratmayacak olsa da sonuçta aracımı fabrikadan çıktığı haliyle teslim alamamış oldum.Satıcı firmanın aracı bana satarken bu durumu belirtmemesi nedeniyle kötüniyetli olduğunu ve malın ayıplı olduğunu düşünüyorum.Araştırmalarımda,araçta değer kaybına yol açan parçaların değişmesinden dolayı satıcının sorumluluğuyla ilgili yargıtay kararları var ancak benim olayıma benzer bir karar bulamadım.Aksesuar değişiminin aracı ayıplı yapıp yapmayacağı konusunda tereddüt etmekte olsam da davayı pazartesi günü açacağım.Benzer yargıtay kararı olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duymaktayım.