Mesajı Okuyun
Old 28-02-2017, 20:08   #1
Konuk

Varsayılan Avukat Talebi Hakkında .

Merhabalar. Benim Müşteki olduğum bir Savcılık Soruşturması ile devam eden boşanma konusuna ilişkin yeniden yargılama dava süreçlerim var.
Müşteki olduğum Savcılık Soruşturmasında maddi ve ekonomik özgürlüğüm olmadığından avukat yardımı talep etmek istiyorum. Konu önemli ve elimdeki maddi delillerimin ve ayrıntılı olarak ifademin mutlak surette profosyonel bir hukuki destek ile alınmasını istiyorum. Çünkü karşı taraf özel avukat tutma maddi ve ekonomik özgürlüğüne sahip . Bu durumda avukat talebimi Sayın Savcılık Makamından mı yoksa bulunduğum il Barosundan yapmalıyım ? Savcılık soruşturması sürecinde avukat talep etme hakkı var mıdır ?
İkinci sorum ise söyle ; Neticelendirilmiş olunan boşanma davasına ilişkin yeni delillerim ile birlikte yeniden değerlendirme yapılması üzerine başvuruda bulunmuştum. Delillerim incelendi ve yeni davanın açılması uygun görüldü. Ön İnceleme duruşma günü verildi. Bu davayı da yine profosyonel bir avukat yardımı alarak sürdürmek istiyorum. Çünkü burada da karşı tarafın kendi özel olarak tuttuğu hususi bir avukatı var ve ben onların bilgisine hukuki ve teknik olarak sahip olmadığım için sonradan hak ihlaline yada hukuki mağduriyete uğramak istemiyorum. Bu davada da avukat talebimi Sayın Mahkemeden mi yoksa yine Bulunduğum ilin Barosundan mı yapmalıyım ?
Avukat talebimi yaparken iki davayı birarada mı yoksa ayrı ayrı talepler halindeki dilekçeler ile mi sunmam gerekir ?