Mesajı Okuyun
Old 13-07-2009, 17:05   #41
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Dr. Fuat ŞENOĞLU
Sayın Eren, doğru anlamışsınız, aynen yazdığınız gibi düşünüyorum. Tutuklamayı peşin ceza diye eleştiren Avukatlar değil mi?! Tutuklama kararına karşı en büyük eleştirileri de yapanlar avukatlardır. Mesela basit darpta bir müvekkiliniz tutuklansa hemen bu nasıl iş deyip, mahkeme kararını eleştirirsiniz, müvekkillerinize hakimin yanlış yaptığını söylersiniz, hatta hakimi şikayet etmeyi bile düşünürsünüz. Basın organlarının önünde başka şeyler söylersiniz, Avrupa ülkelerinde şu kadar hükümlü, şu kadar tutuklu var, ülkemizde ise tutuklu sayısı çok fazla, tutuklama koşulları oluşmadan, basit olaylarda peşin ceza gibi uygulanmakta dersiniz. Ancak mağdur avukat olunca da bu kez serbest bırakma kararını eliştirirsiniz, diğer mağdurlardan ne farkınız var o zaman, size sormak gerekir? Avukatla diğer mağdurlar bakımından bir farklılık mı görüyorsunuz, eğer diğer darp mağdurları ile avukatlar arasında fark görüyorsanız, ki yazılarınızdan bu izlenimi edindim, o zaman mağdur hakim ve savcı olanca da ben fark görürüm. Saygılar

Sayın Dr. Fuat Şenoğlu,

Biraz daha yukarıda bana hitaben aynen:

Alıntı:
Yazan Dr. Fuat Şenoğlu
Sayın Dikici , yasaya bağlıyız hepimiz tabi ki hukukçu olarak, hakimin takdir hakkına saygılı olmalıyız son tahlilde.

demiştiniz. Bu yanıtınızdan Avukatlık Kanunu 57. maddeye bağlılığımızı anlamıştım.

Son mesajınızda ise bu defa tekrar, avukat ile hakim-Savcı arasında, görev sırasında yaşanan suça maruz kalma ihtimalinde farklı farklı uygulamaya gideceğinize ve Av. Kanunu 57. maddeyi tanımayacağınıza örtülü olarak vurgu yapıyorsunuz.

Sizce Av. Kanunu 57. madde mi yanlıştır? Yanlışsa nasıl bir madde önerirsiniz?

Mevcut bu hüküm varken bile bu hükmü görmezden mi gelirsiniz?

Açıkçası şaşırıyorum ve merak ediyorum.

Saygılarımla.