Mesajı Okuyun
Old 08-12-2013, 16:58   #1
Avukat N34

Varsayılan Eşler Arasi Inançli Işlem-muvazaa-tapu Iptali Ve Tescil

Herkese Merhaba
Karmaşık bir olay içerisindeyim.Araştırmalarıma rağmen davayı açıp açmama konusunda tam karar veremedim.kısaca olayı özetliyim.
Müvekkilin anneannesinden annesine,annesinden de kendine kalan bir evin yarı hissesi var diğer yarısı da teyzeye ait.Annesinden kendisine kaldığı dönem 1996 seneleri ve müvekkil evli.İflas eşiğinde olduğu içinde teyzesine diğer yarı hisse bedelini ödeyip evi eşi üzerine tapuda tescil ettiriyor.Nevarki 2005 yıllarında eşiyle olan geçimsizlikler sebebiyle ayrı yaşamaya başlıyorlar ve 2007 yılında boşanma davası açılıyor.Eş te evin müvekkil için manevi değerini bildiği için 2007 yılında bir akrabasına oldukça komik bir rakkamla satış gösteriyor.Bundan 3 ay sonra da eski eşin kız kardeşi yıne komik bir rakkamla o akrabadan evi devralıyor.
son olay açıkça muvazaa ancak olayın başı kafa karıştırıcı.Müvekkilin yarı hisse için teyzeye parayı ödediğine dair teyze tanıklık edecek ama eski eşle arada delil olacak hiçbir sözleşme yok.
Sadece müvekkilin o dönemdeki iflası ve o dönemde bir çok malı eski eş üzerine yaptığı,eski eşin hiçbir geliri olmadığı, çalışmadığı gibi ispat araçlarımız var.Bide teyzenin tanıklığı.
O dönemde mal ayrılığı rejimi hakim olduğundan davayı neye dayandırıp açacağımı kafamda netleyemedim.Yardımlarınızı rica ediyorum.
çok teşekkürler.