Mesajı Okuyun
Old 12-07-2006, 22:02   #7
Av.Nefer

Varsayılan söz..

sayın akgulhukuk
aslında demiş olduğunuz gibi büyük barolarda staj yapmanın avantajlarından ötürü, ben de okuldan sonra memlekete dönmeyip, istanbulun koşuşturmacası içinde stajyer avukat olarak geleceğim için sağlam bir alt yapı kurma uğraşındayım.. belki memlekete dönerek ailemin sahip olduğu çevreden yararlanabilirdim.. ancak büyük bir baro çıkışlı olmak; avukatlıkta, bitirdiğin fakulteden bile önce geliyor, sahip olduğun etiket açısından..

sanırım dediğiniz hiç bir zaman olmayacak.. avukatlar stajyerler için hiç ellerini taşın altına koymayacaklar.. eminim ki onlar da stajyerken bu dikenli yollardan geçtiler; ancak ne hikmetse ruhsatı aldıktan sonra geçmişte yaşadıkları, akıllarından sanki kum üzerine yazılmış bir yazı gibi silinip gitti.. şimdi burada kendi ekndimize bir söz verelim.. (en azından ben bu sözü veriyorum) avukat olup da, mensubu bulunduğumuz baronun idari yapısında söz sahibi olursak, stajyer avukatlıkta karşımıza çıkmış olan zorlukları halletmek için, genç stajyerleri düşünerek çaba gösterelim..

[boşvermişlik; insanı insan olmaktan çıkaran, yegane olgulardan birisi..]