Mesajı Okuyun
Old 04-08-2011, 13:36   #9
avturgayk

Alıntı:
Yazan muratozsa
Arkadaşlar ilginize teşekkürler ama konu 6,5 sene önce açılmıştı ve artık güncel değil.
Güncel olmadığını ve çok uzun zaman olduğunu özellikle belirttim.Benzer bir sorun , çok yeni olan 29/07/2011 tarihli bir iş mahkemesi kararında başıma geldi ve konu ile ilgili bir araştırma yaparken tartışma dikkatimi çekmiş idi. İş Mahkemesi gerekçeli kararında işçinin tüm sosyal hakları kalem kalem belirtilip toplanırken fazla mesai ücreti alacağı toplama katılmayınca maddi -hesap hatası karar da geçti ve dolayısıyla davacı vekalet ücreti de eksik hesaplandı. Mahkemeye yaptığımız başvuruda Mahkeme hakimi "toplama ile ilgili hatayı düzelteceğini ve fazla mesai ücreti alacağını da toplama ekleyerek eksik toplamanın düzeltilmesini sağlarken , davacı için takdir edilen vekalet ücreti miktarının ilginç şekil de tavzih ile düzeltilmesinin mümkün olmadığını belirtti. bence bu da düzeltilebilirdi. Mahkeme kararı yüzümüze karşı verildiğinden temyiz süresini kaçırmış olabbilirdik, ancak kararın hemen yazılmış olması nedeni ile kararda ki yanlışlığı görebildik ya yüzümüze karşı verilmiş olan karara davacı taraf olarak kararın genel de 20 gün sonra yazılmış olması halin de vakıf olamadysak ve karar bizim açımız dan kesinleşmiş ise ne olur hakim bey dediğimiz de cevap da vermek istemedi. tartışmaya girmedim zira miktar da sadece 300 TL gibi fark vardı bu nedenle temyiz etmeye de gerek görmedik vekalet ücreti kısmını ancak toplam alacak miktarının doğrusu kararın altına yapılan düzeltme ile halledildi. Konu benim açımdan yeni olduğu için tartışma konusu açılmış oldu böylece . saygılarımla avturgayk