Mesajı Okuyun
Old 20-10-2002, 07:48   #79
ege

Neşeli

Günaydın
Bugün Pazar!
üyesi olduğum bir başka sitede yeni bir konu açıldı:" AŞK MEKTUPLARI"
Osmanlı zamanında ve dersaadette basılan bir kitaptan yapılan çevirilerden alıntılar bunlar.Mektup konulu bir yarışma için hazırlanan bir çalışmadan yayınlıyor oradaki arkadaşımız.
Pazar NEŞESİ katmalı bize diyerek bende buraya ekliyorum onları
Ahh..minel Aşk))
(bunları okuyunca geçliğimizdeki türk filmlerini hatırlamadım desem yalan olur)
ya da sevdiğiniz insana böyle bir mektup yazın bugün, bakalım ne yapacak?? )
Herkese iyi tatiller
----------------------------------------------

kitabin adi: sevda mektuplari , yazari: sudi
suleymanof. basim tarihi: 1335(1919) , basim yeri:
dersaadet(istanbul)
birinci mektup:

melegim

size bugun ikinci mektubumu takdim
ediyorum.geçenki mektubumu cevapsiz biraktiginiz için
bir yeise düçar oldugumu tarif edemem .su satirlari
yazarken nasil agladgimi görmediginiz için inanamazsiniz .ah yarabbi! düçar oldugum derd-i ask beni mahvediyor.gözlerimin önünde tecessüm eden haliniz efkarimi dagitiyor.nereye baksam sizi
görüyorum.
ah! o kadar perisan bir halde bulunuyorum ki ne
söyledigimi ve ne yazdigimi bile anlamaktan mahrumum
ah!. sizi seviyorumkalbimden feveran eden bir
söz butun vucudumu yakiyor.aman yarabbi! ah su
dakikada neler düsünüyorum .mecruh kalbimde ne tatli
emeller besliyorum.
ah! simdiye kadar sevmeyen kalbimi size arz
ediyorum. onu redd etmeyiniz . çünkü o sizin askiniz
ile doludur. siz benim için ruhum , hayatimsiniz. sizsiz yasamak benim için na- kabildir.daha uzun yazmasini arzu etmem .çünkü o güzel gözleriniz yorulacaktir.yalniz askimin kabulunu temenni ederim

lutufkar melek

daima sizi düsünen
--- ----------------------------------------

Efendim,
Mektuplarınıza cevap yazmakta biraz geciktim, lakin size ben de aynı aşkın siyah pençeleri altında çırpındığımı söyleyecek olursam, zannediyorum ki kusuriyemi nazar ucuyla görürsünüz.
İtiraf ediyorum o ilk Florya'daki tesadüfünüz ve onu takib eden, Yenikapı ve Kadıköy'ünde tesadüfler etmede, kalbimde başka teessürler hasıl oldu. Sizin o enzar-ı aşkınıza hedef olduğum gün, kabil değil hatıramdan silinmeyecektir. O nazarlara karşı kalbimin feveran ettiğini anladım. Daha ziyade sabredemeyerek oradan uzaklaşmış idim...
O günden itibaren sizi düşünüyorum ve bu düşünceler de aşkımı teşdid etmekten hali kalmıyorlar.
Emin olunuz ki aşkınıza karşı daha şedid bir aşk ile mukabele edeceğim. Mektubunuzda merhamet taleb ediyorsunuz, şayan-ı merhamet siz değil, bendenizim!
Ruhum Efendim.

Daima sizi düşünen