Mesajı Okuyun
Old 27-09-2010, 16:46   #69
libra

Alıntı:
Yazan Admin
Kaydettiğiniz ses dosyası çok büyükse (özellikle uzun maddelere ilişkin ses dosyaları büyük olabilir), şerhe eklerken dosyanız çok büyük uyarısı alabilirsiniz.
Bu ses dosyalarını windows ses kaydedici yerine, daha yetenekli bir başka ses kaydedici ile kaydetme imkanınız varsa ses kalitesi ayarlarına girip, daha düşük boyutlu ses dosyaları üretmeniz ve şerhe eklemeniz mümkün olacaktır.
Alıntı:
Yazan Admin

Örneğin aşağıdaki ücretsiz ses kaydedici programı kullanabilirsiniz:

http://www.sound-recorder.biz/downlo...drecorder.html

(Programı indirip kurarken, custom install seçiniz ve toolbar install seçeneklerini iptal ediniz, böylece kurulumda toolbar kurulmasın)
Programı kurup çalıştırdıktan sonra options/output file type/settings bölümüne girerek ayar çubuğunu "low quality"'ye getirseniz, programla kaydedeceğiniz dosyaların boyutu ciddi oranda küçülecektir. Böylece hem şerhe eklemek kolay olur, hem de şerhten indirecek ziyaretçilerimiz bu dosyaları daha hızlı indirip, işleyebilirler.

Bir sorun yaşarsanız lütfen bildiriniz.

Sayın admin ve ses dosyası oluşturan arkadaşlar,

CMK maddelerini seslendirirken, sayın admin'in yukarıda önerdiği programı kullanıyorum. Ancak, program kurulumundan sonra yapılması gereken ayarları yapmayı atladığımdan
, 2. madde de biraz uzun olduğundan, ne yazık ki çok az bir farkla 2 MB dan fazla yer tuttu (MB.2.105344) ve doğal olarak ben ses dosyasını siteye ekleyemedim. (Admin'in dediğini yapmayanın sonu budur işte )

Seslendirdiğim bu uzun dosyayı küçültebilmek için ne yapabilirim diye internette dolaşırken, "
DietMP" adında, MP3 dosya boyutlarını azaltmak üzere hazırlanmış bir yazılım programı buldum,(http://www.inndir.com/DietMP3-17433i.html )indirdim, kullandım ve dosyanın MB 1.52 olmasını sağlayarak sitemize ekleyebilldim.
( Bu arada keşke bizim diyet programları da böyle hızlı ve verimli olsa )

Böyle bir durum yaşayan arkadaş varsa, ya da yaşayacak olan olursa kullanabilsin diye
sizlerle paylaşmak istedim.