Mesajı Okuyun
Old 03-05-2007, 16:32   #154
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

osmaniye barosunda 08.03.2007 itibarı ile toplu olarak CMK görevlendirmesinden çekildik. Ancak 30/04/2007 itibarı ile tekrar başladık. 19/12/2006 tarihine kadar olan alacakların ödeneceği belirtiliyor. Asıl işkence geçmişteki CMK görevlendirmelerine ilişkin duruşma tutanaklarının her Mahkemenin kalemine götürülüp "Aslı gibidir." tasdiki yapılması idi. Şahsen bu iş benim 2 işgünümü aldı.

19.12.2006 tarihinden önceki alacağın ödenmesi 1 ayı bulacak Baroda toplam 4 personelin biri kendini bu işe adamış durumda.

19.12.2006'dan sonraki ödemelerin ne olacağı meçhul.

Meslektaşlarımıza saygımız sonsuz. Hakimler ve savcılar da meslektaşımız. Ben Osmaniye'de (Belki de hepimiz birbirimizi tanıdığımız için) Avukat azarlayan hakim ya da savcı görmedim. Yeni görevlendirmelere ilişkin ödemelerin usulünün problem yaratacağını sanmıyorum. Sonuçta Avukat bir işi almaya ya da almamaya zorlanamaz. CMK listesine yazılan Avukat seçim dahi yapabiliyor. Nöbet tutmak istemiyorum ya da sadece Ağır Cezaları alayım gibi. Burada nöbet günleri hariç verilen davaları kabul etmeme gibi bir lüksümüz dahi var.
İl dışında olduğumuz zamanlarda öncesinden Baroya bıratığımız yetki belgeleri ile başka bir meslektaşımızın yerimize duruşmalara girmesini isteyebiliyoruz. İşlerimizi de engellemiyor. Bence durumu bu kadar vahim hale getirmenin anlamı yok.