Mesajı Okuyun
Old 03-03-2011, 17:41   #475
hızır hafiye

sayın admin
söylediklerinize kısmen katılıyorum. fakat burada olayın diğer tarafı olan kolluk kuvvetinin açıklaması olmadığından ben bir anlamda o boşluğu dolduruyorum.ve kendimi olayın ihbarcısının yerine koyarak faraza, ailemle ankaradan gelen misafirlerimi gezdirmek için kaleiçi yat limanının bulunduğu anfi tiyatroya gidiyoruz.yanımda eşim çocuğum ve misafirlerimiz var. bu sırada geleneksel bira içme şölenlerini gerçekleştiren 4-5 kişilik grup bir taraftan alkol alıyorlar diğer taraftanda sesli küfürlü şekilde konuşarak çevreye rahatsızlık veriyorlar. bu grubun davranışlarından rahatsız olan aileler olay yerini sırayla terk etmeye başlıyor. bende duyarlı bir vatandaş olarak 155 hattını arayıp kaleiçinde 4-5 kişilik grubun alkol alıp çevreyi rahatsız ettiklerini herkesin burdan rahatsız olup uzaklaştığını benimde beklemeyip gideceğimi buraya bir ekip gönderilip şahısların uyarılmasını istediğimi belirtip telefonu kapatıyorum. haber merkezide bahse konu yere en yakın ekibi konudan haberdar edip yönlendiriyor. buraya gelen ekip kaleiçinde alkol alan 4-5 kişilik grubu görüyor ve uyarıyor.şahısların rahatsızlık veren davranışlarına devam etmeleri üzerinede kabahatler kanununda ilgili maddeden işlem yapılıyor. tutanağın deliller kısmına yazılmak içinde alkolmetreye üflettiriliyor. (sarhoşluk için bir yasal sınır yok. 0.50 promil hususi aracını kullananlarda yasal sınır) ve deliller kısmına haber merkezinin anonsu ve alkolmetre sonucu ekleniyor. ertesi gün kahramanlarımız ellerinde idari yaptırım tutanağıyla özgürlük alanlarının daraltıldığı, artık ağız tadıyla ailelerinde gelebileceği umuma mahsus alanlarda geleneksel bira içme törenleri yapıp bağıramadıkları iddiasıyla basın basın dolaşıp dert yanıyorlar.
belli bir kesmin değil halkın huzurunu korudukları için meslaktaşlarımı tebrik ediyorum.
saygılarımla.