Mesajı Okuyun
Old 06-07-2007, 11:54   #79
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan gülmeli miyim acaba

Dün Taksim' e İstanbul Barosu' na ve staj eğitim merkezine gittim.İstiklal' de kankamla bir tur attıktan sonra eve gitmek üzere otobüse atladık. bir iki durak derken otobüs doldu. biz de salak gibi önlerde bir yerlere oturmuş bulunduk. derken bir durakta durduk, pek de yaşlıca bir amca bindi. amcanın suratına baktım, iyi birine benziyor diye kalktım yer vermek için tam yanımdan geçerken "geç amca sen otur" dedim aman allahım o iyi birine benzeyen amca bir anda canavara dönüştü "sana ne kardeşim oturmıycam, ne karışıyosun sen" gibi hayret verici cümleler kurdu ne diyeceğimi gerçekten şaşırdım.yakın civarda oturan herkes amcanın problemli olduğunu anlayıp gülmeye başladı. inene kadar ben de gülüp durdumbir daha da kimseye yer vermiycem dedim içimden. bir sonraki otobüste yine birisine yer verdim. genç bir bayan arkadaş rahatsız edici bir durumda kaldı ve dayanamadım "siz böyle geçin" dedim bu sefer ayakta olan bir vatandaşın tepkisi geldi; "keşke şu bayana yer verseydin. bak o daha yaşlı" "Allahımmmm" dedim içimden. bir an önce eve gideyim