Mesajı Okuyun
Old 06-03-2014, 15:05   #10
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan av.lkn
sizce ne zaman ofis açılmalı? staj sonrası birkaç yıl bir meslektaşın yanında çalışmak mıdır doğru olan? bunu düşününce hemen ofis açıp ve başarılı kişileri görünce de benim ne eksiğim var diyorum. işin ekonomik kısmından ziyade beni endişelendiren kısmı tecrübesiz oluşum yanlış yapma korkusu epey ağır basıyor. belki de ben abartıyorum bunu sonuçta nice avukatlar da yeri gelip yanlış yapabilir ya da bir konuyu bilemeyebilir, acaba endişem yersiz mi?

Ofis açmanızın zamanı yanlış yapmaktan korkmadığınız zaman değildir her zaman korkun mesleği daha layıkıyla icra etmiş olursunuz. Ancak bu korku cesaretinizi gölgelemesin. Korku ile cesaret birbirinin zıttı gibi düşünülür ama ve ancak değildir. Mesela sevdiklerimizi kaybetme korkusu cesaret verir bazen. Felsefe yapasım geldi neyse konuya dönelim

Tecrübe ofis açmanız için gereken birşey değil ancak faydalı olacak birşeydir toy bir avukata davasını vermek istemeyen çok kişi tanıyorum ( )

Tavsiyem yaklaşık 1 yıl hareketli bir büroda sigortalı olarak çalışmanız. Bu noktadan sonra zaten kimseye sormadan kendi kararınızı verebilirsiniz diye düşünüyorum.