Mesajı Okuyun
Old 27-06-2007, 19:16   #3
Protesto

Olumlu Kredi

Öncelikle Selamlar,

Ben de sizin gibi öğrenciliğim süresince hem katkı hem de öğrenim kredisinden faydalandım. Ancak dediğiniz gibi 3 ayda bir almış olduğumuz cüzi miktardaki paranın ne kadar faydası olduğunu bir türlü anlayamadan 2004 yılında mezun oldum. Staj dönemi, askerlik, işe karar verme süreci v.s. derken kredi geri ödemeleri gelip çattı,nasıl ödeme yapacağım kara kara düşünmeye başlamıştım ki, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kanununda 18.05.2006 tarihinde yürürlüğe giren 5505 sayılı Kanun ile değişiklik yapıldığını öğrendim. Özetle herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı lmayanların kredi borcu talep halinde 1 yıl daha ertelenebiliyordu. Hemen başvuruda bulundum ve yeni bir ödeme planı gönderdiler. Sonuçta onun da geri ödeme tarihleri önümüzdeki aylarda gelecek.

Anlattıklarınızdan bu değişiklikten yararlanamıyorsunuz(zira sskya kayıtlı olduğunuzu söylemişsiniz) Ancak toplu bir başvuru yapılması durumunda gerek erteleme, gerekse indirime gitme gibi kolaylıklar sağlanabileceği kanaatindeyim , bunun yanısıra toplu bir başvurunun hiçbir zaman yapılamayacağı kanaatindeyim

Saygılar...