Mesajı Okuyun
Old 15-12-2010, 12:30   #364
üye25928

Alıntı:
Yazan emrahcevik
merhaba,

ben de selçuk üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum.

okurken de sonrasında da selçuk mezunu olmakla asla övünmedim. aksine anadolu'nun ortasındaki bu denli kötü bir üniversiteyi kapatmaları gerektiğini savundum. çoğunluk beni elitist olmakla suçladı. halbuki ben tehlikeyi ilber ortaylı'dan daha önce haber vermiştim.

bir üniversiteyi üniversite yapan vizyonu bu okulda göremedim. öğrencilere öğrenciler tarafından uygulanan baskının yönetim tarafından nasıl da desteklendiğini gördüğüm gün okuldan soğudum.

türkiye gibi azgelişmiş bir ülkenin tipik sorunlarının yer aldığı bu anadolu kentinin üniversitesinden ise fazlaca bir şey beklememem gerektiğini tercih zamanı bana anlatan olmadığı için belki de hayatımda bir beş seneyi boşa harcadım.

ama selçuk hukukta okuyan arkadaşlara tavsiyem okulda sizlere verilmeyen ve bir hukukçuda mutlaka olması gereken "özgürlükçülük" nosyonunu edinmeye çalışmanız. yoksa hukukçudan ziyade yasaları bilen katip olunuyor.
Sayın Emrah Çevik;

Yavuz Atar'dan ders almış mıydınız? Ayrıca şu an siz okuldan mezun olalı 6 yıl geçmiş, akademik kadroda bayağı bir değişiklik oldu. Kendi adıma söyleyeyim hiçbir şekilde baskıyla karşılaşmadım. Hiçbir hoca derslerine devam edenlerin azlığı yüzünden zor soru sormadı, bunu önemsemedi bile. Veya diğer şeylerde de böyle. Hocalarımızın size ne tarz bir baskı oluşturdu açıklarsanız ziyadesiyle memnun olurum.