Mesajı Okuyun
Old 15-04-2007, 20:45   #1
tayyare

Kitap Hukuki Danışmanlık Hizmeti

Ben üniversite'den yeni mezun kendi işini kurmaya çalışan bir girişimci olarak hukuk danışmanlığı hizmeti almak istiyorum şirketime. Danışmanlığa ayırdığım bütçeyi yönetim danışmanlığı, insan kaynakları danışmanlığına değilde hukuk danışmanlığına yatırmak istememin nedeni hukukun her şeyin başı ve sonu olduğunu düşünmem ve başından hukuki temelleri tam oturtamyınca gerek anlaşmalarda gerek iş ilişkilerinde daha sonra ortaya geri dönüşü çok zor olan maddi ve manevi sorunlar çıkacağına inanıyorum. Bu yüzden işlerimde hukuksal olarak kendimi olabildigince güvence altına almak için hukuk danışmanlığı hizmetini çok önemli görüyorum.
bu noktada avukatlık mesleğini yıllardır icra eden sizlerin bu genç girişimciye tavsiyeleri neler olabilir hukuk danışmalığı konusunda?
mesela bir den fazla şirketten hukuk danışmanlığı alsam siz hukukçular "sadakatsizlikten" dolayı rahatsız olur musunuz?
veya hukuk danışmanlığı şirketleri arasında para tuzağı olanlar var mıdır?
iyi hukuk danışmanı başarısız hukuk danışmanı diye kavramlar olabilir ?
hukuk danışmanlığı hizmeti alırken neye dikkat etmeliyim?
şirkette full time bir avukatla çalışsam, büyük sorunlarda işleri avukatım büyük hukuk ofislerine yönlendirse büyük hukuk ofisleri aynı zamanda fiilen kendi avukatımla çalıştığım için huzursuz olur mu yoksa daha da heyecanla mı karşılarlar beni
hukuka meraklı ve hukuk eğitimi almamış ben şirketime içtihat kararlarını içeren yazılım alsam (ön araştırma için) işi abartmış olup paramı boşa mı harçamış olurum...
saygılar...