Mesajı Okuyun
Old 04-02-2010, 08:06   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Sanırım yazdıklarım anlaşılmadı. Ben basit ama geçerli bir sebepten; benim olmadığım bir ortamda bana hakaret, onur kırıcı sözler, aşağılama; boşanma davası açtım.Karşı taraf evlilik birlikteliğinin temelinden sarsılması nedeniyle karşı dava açtı ve davalar birleştirildi. Daha sonrada "yeni öğrendik" diye davaya başka bir erkekle birlikte evlilik hayatı yaşadığımı içeren yeni bir dilekçe sundular. Halbuki bu durumu kendisi yukarda da belirttiğim gibi uzun süredir biliyordu. Bu durumda nasıl davranmalıyım? Durumumu uzun süredir bildiği halde birşey yapmamasını mı ispatlamalıyım? Yoksa bu iddia davayı genişletme denen duruma girer mi? Bu sitede çok karışık şeyler okudum. Bazılarında "evlilik birlikteliğinin temelinden sarsılması" diye açılan davalarda daha sonra evliliğin temelinden sarsan olaylardan biri olarak "sadakatsizlik-başka biriyle ilişki"de olduğu için davanın genişletilmesi olmadığı sadece ayrıntıları olduğu yönünde şeyler okudum. Ancak benim durumum belki farklı "yeni öğrendik" diyerekten yeni bir dilekçe verdiler. Demekki evlilik birlikteliğinin temelinden sarsılmasını kasdederlerken aslında "sadakatsizliği" kasdetmemişler. Karşı birleştirilen davaya nasıl itiraz edebilirim? Davanın genişletilmesidir bu mu demeliyim? Kabul edilebilir bir itiraz olması lazım.
Yoksa "ilişkimi uzun süredir biliyordu, yeni öğrenmemiştir" diye savunma yapmak daha mı doğrudur?

Anlaşmalı boşanmamız çok zor artık. Ortada benim üstüme kayıtlı bir işyeri var.

Sayın katılımcı,
Merak etmeyiniz yazdıklarınız anlaşılıyor ancak dava dosyanızı incelemediğimiz, sadece sizin anlatımlarınızla bilgilendiğimiz için yanıtlarımız eksik, hatta yanlış olabilir.
Örneğin, davanızda karşı tarafça verilen dilekçe ıslah dilekçesi olabilir, oysa anlatımınızdan bu husus açıkça anlaşılmıyor. Karşı taraf yargılama bitene dek ıslah dilekçesi ile davasını sizin zinanıza dayandırabilir. Bu durum (zina), sayın Av. Araf'ın açıkladığı gibi sizin açınızdan kusur sayılacaktır ve davada aleyhinize sonuçlar doğuracaktır.
Davanızda haklarınızı etkin kullanmak ve zarara uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuksal yardım almanızı ve davanızı bir avukatla birlikte sürdürmenizi öneririm.