Konu: tahliye
Mesajı Okuyun
Old 07-08-2006, 12:21   #1
Av.Ebru Caner

Neşeli tahliye

Kiralayan ile kiracı arasında yazılı kira sözleşmsi bulunmamaktadır. Kiracı, kirayı elden ödemektedir. Ancak toplam, 7 aylık kira alacağı birikmiştir. Bu zamana kadar herhangi bir ihtar da gönderilmiş değildir. Ev sahibi ödenmeyen kiraları almak ve kiracıyı çıkartmak istemektedir.eğer en az 1 yıllık kira dönemi içinde kira bedelinin ödenmemesi sebebiyle gönderilen 2 haklı ihtar bulunsaydı, direk tahliye davası açabilirdim. Ancak gönderilen ihtar bulunmamaktadır. Ben de örnek: 13(51) gönderip, icra takibi yapmayı düşünüyorum. Ancak karşı tarafın itiraz etmesi durumunda , arada yazılı kira sözleşmesi olmadığı için ve kira bedeli elden ödendiği için bedelinin ne olduğu hakkında delil problemi yaşayabilirim. Sadece tanık beyanlarının yeterli olamayacağını düşünüyorum.Kira sözleşmesinin olduğunu ve elden ödenen meblağın ne olduğunu ispatlama konusunda fikri olan meslektaşlarımdan yanıt bekliyorum. Bu konuyla ilgili yargıtay kararları da elinizde varsa gönderirseniz işime yarayacağını düşünüyorum.Şimdiden teşekkür ederim.