Mesajı Okuyun
Old 01-02-2010, 21:04   #5
SIDIKA

Sayın meslektaşlarım ilginiz için teşekkür ederim.
Öncelikle belirtmeliyim sözleşme 36 aylık.Sözleşme maddelerinden birine aylık ürün alma limiti konmuş.Dava aylık limit doldurulmadı iddiası ile açılmış.
Bu sözleşmeden haberi olmayan şirket sahibi bu firma ile sözlü görüştüğünü belirli bir limitte tek seferde toplu mal alımında şirket için bir yer temizleme aleti hediye edeceklerini beyan ettiklerini bu görüşme doğrultusunda yüklü ve tek seferde bir mal alımı yaptıklarını hediyeyi de aldıklarını söylemektedir.Ama kesinlikle aylık mal alma yükümlülüğü içeren bir sözleşme imzalamadık diyor.Davacı firma ise ortaya bir promosyon sözleşmesi çıkarmış burada gerçekten şirketin bir çalışanının imzası var ve buna göre verdiği promosyon ürünleri geri istiyor.Ancak şirket sahibi bu sözleşmeyi kabul etmiyor.Ben sadece tek seferlik bir yük alımında bu promosyonları kabul ettim diyor.Sözleşmeyi imzalayan şirketin ilgili biriminin müdürü ancak şirket adına imza yetkisi yok.Ayrıca bu firmadan bir süre mal alınmış.Ancak firma aylık mal alma limiti var diye promosyon makinanın bedelini isityor.Anlaşılan şirket çalışanı ile firma yetkilisi arasında bu sözleşme olmuş ancak kesinlikle şirket sahibi kabul etmiyor .Ayrıca sözleşmede matbu sözleşmelerden,boşluklar doldurularak hazırlanmış.Hatta nokta ile boş bırakılan yerlerin doldurulmasının dışında bu aylık mal alma limiti şartı boş bulunan bir yere yazılmış ve paraf falan da yok.Yeterince ayrıntı verdim galiba! Yanıtlarınızı bekliyorum .Teşekkürler