Mesajı Okuyun
Old 13-01-2012, 18:44   #1
pehlivanoğlu

Varsayılan Kira alacağı ve takip eden aylar

Merhabalar. Kasım ayında kira alacağına dair bir icra takibi başlattım. ödeme emrinde ve takip talebinde 2.200,00 –TL (Eylül- Ekim 2011 ve takip eden aylardaki Kira Alacağı) olarak yazdım. Bu arada son kirayı ödeyerek ihtar vs çekmeden iş yerini terk etmişler. Camları vs açık. 30 gün geçtikten sonra kefilin üzerinde bulunan malların tamamına (gayrimenkul-araç) haciz işlemi yaptım. Ayrıca geçen Aralık ayında da bu takibe istinaden tahliye davası açtım. Şimdi ise kefil arabalarından bi tanesini satmak istediği için yanıma geldi. bende Ocak dahil 5 aylık kira alacağı (5.500) damga vergisi, aidat borcu(2.000) , boya badana vs toplam 9.500 TL istedim. Bugün icra dairesine gitmiş dosya borcu 3.000 TL civarında çıktığını ve kontrattaki imzanın kendisine ait olmadığını belirtiyor. Menfi tespit davası açıp imzaya itiraz edeceğini söyledi. Ayrıca %15 fazlasını yatırıp tedbir isteyeceğini söyledi.

Canımı sıkan noktalar şunlar;
1-Ben takip talebini 2.200,00 –TL (Eylül- Ekim 2011 ve takip eden aylardaki Kira Alacağı ) yazarak yanlış mı açmışım? Ben sadece 2 aylık kira bedelini mi talep edebilirim? diğer 3 ay için tekrar talep açmam mı lazım? Bu ibare icra dairesini bağlamaz mı?

2-Açtığım tahliye davasının günü 21 Şubat'ta. Bu zamana kadar olan kira borçları için ne olacak?

3-Kiralanan gayrimenkulün içi ne durumda bilmiyorum. Bunun için tespit ve alacak davasını ne zaman açmam lazım?

Sitede arattım ama istediğim cevabı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.