Mesajı Okuyun
Old 14-08-2009, 09:40   #1
Mefkure

Önemli Satış Süresi Kesilir mi?

Merhabalar bir konuda düşüncelerinize acilen ihtiyacım var şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.Değerli meslektaşlarım takip etmiş bulunduğumuz icra dosyasında iki tane borçlumuz vardır.Borçluların gayrimenkullerine 27.08.2007 tarihinde tarafımızca haciz konuldu.Daha sonra bu borçlulardan birine ait gayrimenkulde bizden önce alacaklı olan kıymet takdiri yaptırdı ve bize tebliğ etti. 27.08.2009 tarihinde benim satış isteme sürem doluyor.Bende kıymet takdiri yapılan dosya da satış işlemlerinin başlatılması ve diğer borçluya ait olan gayrimenkulün kıymet takdirinin yapılması için talepte bulunarak satış avansı yatırdım.İcra müdürünün bana söylediği gayrimenkulün birinde kıymet takdiri yapılmış olsa bile siz yinede yaptırmalısınız şeklindeydi.Şimdi sormak istediğim kıymet takdirinin yapılamasıı için talepte bulunduğumda kıymet takdiri satış işleminin bir safhasımıdır yoksa ayrımıdır ben safhası olduğu kanaatindeyim yani kıymet takdiri için yatıracağım avans satış süresini keser ?mi ya da satış süresini kesmek için yapabileceğim bir başka yol varmı ?