Mesajı Okuyun
Old 29-01-2017, 14:53   #1
Lütfennnn

Varsayılan Mal paylaşımı

Sayın avukat,6 yıllık evliyim bir yaşında evladım var.Eşimle ortak bir ev almıştık lakin o 50 bin daha fazla ödemişti.ben kendisine her ay bu fazladan olan miktarı ödüyordum hamile kalıp da çalışamayacak duruma gelince benden kalan meblağa göre babasının adına senet düzenlememi istedi ben de verdim.lakin hiç bir şekilde anlaşamıyoruz .daha önce ki ödemelerin çoğu banka üzerinden oldu.şu anda da çalışmama rağmen her ay kendisine ev masrafları için banka üzerinden 500tl veriyorum mecburum aksi türlü kavga çıkarıyor.benim bi miktar birikmişim vardı kendisi parayı ailemden aldığımı düşünüyor.tüm bunlara oğlum babayla büyüsün diye katlanıyorum qma ilin içinde artık fiziksel şiddet de girdi.benim sorum şu ablam zamanında anneme ait bi evin tapusunu üstüne alıp anneme sadece kullanım hakkı bırakıyor yıllar sonra ortaya çıkınca annem benim Hakkı'mı da gözetmek için diğer yarı hakkı ablamdan bana geçirtti(sağolsun)bu işlem tapuda satış olarak gösterildi ve avukatlar arasında bu işlemde herhangi para alış verişi yapılmamıştır diye protokol yapıldı.kocam evlilik içinde gerçekleşmiş bu sözde satış nedeniyle galiba hak iddia edebilir ama ablam ve annem ve bu protokol gerçeği kanıtlar mı?keşke kendisi benden senet istediğinde ben de o evle ilgili isteseydim ama iyi niyetli düşündüm..2 yıl önce de dövmüştü darp raporu almıştım ama karakola ifade vermek için bir hafta süre istemiştim ve o süre sonunda karakolda evde düştüğünü söylemiştim olay kapansın diye;acaba bu ifadem hakim gözünde beni akli melekelerden yoksun gösterir mi?anlar mı dayak yediğim halde konuyu kapatmak için böyle ifade verdiğimi ,kocamın şiddetinin devamlılığı ile ilgili kanı oluşturur mu?çoooook teşekkürler