Mesajı Okuyun
Old 09-02-2013, 01:02   #56
bilgin dicle

Mutlu

Merhaba
Konu açılalı çok olmuş o yüzden zamanla birlikte Diyarbakır'ın ve Dicle Üniversitesinin bahsedilen olumsuzluklarla alakalı olmadığı müjdesini paylaşmak istedim. İzmirde Ankarada İstanbulda verilen egitimin Diyarbakırda verilen egitimden farklı oldugunu sanmıyorum.Marmara Hukuk tan bir arkadaşımızı misafir etmiştik ve özellikle ben karşılaştırma yapması için ne seviyede olduğumuzu merak ettiğim için derslere girmesini rica ettim.Yaptığı değerlendirme çok hoşuma gitti.Hocamızın(medeni usul dersiydi,Nedim Meriç) çok mütevazı ve donanımlı olduğunu belirtti.Aynı şekilde daha önceki mesajlarda da ismi geçen Handan Hocamız...Ceza hukuku alanında sahip olduğu bilgisi takdire şayandır ve kendisi idolümdür.Aynı şekilde idare hukuku alanında Gürsel Kaplan hocamızı tanıynlar bilir,onu kelimelerle anlatamam.Ve de Anayasa Hazırlık Komisyonunda görev alan Fazıl Erdem hocamız da hala fakültemizde devam etmektedir.
Diyeceğim o ki çok değerli hocalarımızla güzel bir şehirde kaliteli hukuk eğitimi almaktayız.Ben önyargılarla gelmiştim bu şehre.Ama fikirlerim kısa sürede ve olumlu yönde değişti.''ŞENLİK'' dediğimiz olaylar yaşanmamakta eskisi gibi.İnsanlar eylem yapma fikir ve düşüncelerini yayma özgürlüğünü medeni sınırlar içerisinde kullanıyorlar ve artık fen edebiyatın önünde olay çıkmıyor.Bunlar gerçekten dikkate alınacak gelişmeler