Mesajı Okuyun
Old 01-10-2006, 14:59   #61
av.öznur

selam arkadaşlar, bende bir marmara mezunu olarak bişeler yazmak istedim. tüm okul hayatı boyunca ben bunları neden öğreniyorum diye yakındığınız mukayeseli hukuk, bi çok okulda sınavlar test usulü iken çarşaf kağıtlarla boğuşmanızın ( ki bazen o sorulara çarşaf kağıtlar bile yetmez ama ikinci kağıt yasaktır) mezun olunca size yorum yapabilme yeteneği kazandırdığını farkediyorsunuz..
okulum güzeldir, küçük ama içinde herhangi bir siyasi grubun masası olmayan kantinimiz de güzeldir. pastane gibidir, ne ararsanız bulursunuz bahçenin eskiden ayrı bi tadı vardı, basket ya da voleybol için her an müsaitti, bahçeyi yenilemişler çok güzel olmuş diyolar görmek isterdim.
boğaza nazır olması ayrı birgüzelliktir. dersten sıkıldığınızda manzaraya dalarsınız..
okulun bakımsız olduğunu düşünen aradaşlara birde istanbul ünv. ni ziyaret etmelerini öneririm o kadar eski ve köklü bir okul nasıl berbat edilir ve pis bırakılır orda gördüm.
okul kadıköydedir. bizim kampüs daha çok kadıköydü erciyeste yüksek lisans yapıyorum okul dağ başında diye hala garip geliyo.
öğrenci işlerine gelince; içerde her soruya 'bilmiyim' diyen bir memur vardı eskiden. bilmem hala ordamı.
biraz savaşırsınız öğrenci işleriyle, traskript mi gerekti, unutun gitsin zaten siz ona ulaşana kadar 1ay geçecektir.
eğitimine gelince... zordur mezun olmak..daha önce 50 aldım diye sevineceğimi söyleseler açıkçası inanmazdım,
adı pek duyulmasa da bir burak hocamız vardı dillere destan dersinde yer bulabilmek için 2 saat önceden yer ayarlardık. okulun kalteli bir eğitimi vardır çünkü mezun olduğunuzda sadece hukuk bilen insan değilsinizdir. okul sizi kanun tasarılarına yorum yapacak kadar mukayeseli hukukçu yapmıştır,birde, medeni usul ve icra denince neler hissettiğimi tüm marmaralılar anlayacaktır, ünlü bir atasözümüz vardır.. 'tek çift farketmez kamil affetmez' anlayan arkadaşlara saygılar
biraz uzun oldu ama marmara diyince kendimi tutamıyorum
sonuç olarak yapısı ihtişamlı, eğitimi kaliteli ama idari işleri zayıf bir okuldur..