Mesajı Okuyun
Old 24-06-2010, 14:59   #204
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan CEYLİN

Bu arada ,bu olayda hakime itirazı kabil bir karar verdirmek de beceridir.Sizi yine de tebrik ederim.

Suat Bey'in bu konudaki başarısı takdire şayandır.

Hatta bu başarısından özel bir işimde dolayısıyla yararlandım da, şöyle ki: Bu ay başında evimize elektrik veren Elektrik şirketi otomatik talimat verdiğim bankadaki hesabımdan tam 1.205 TL para çekmiş. Ev, yazın kullandığımız bir ev ve faturanın dayandığı dönemde saati kapalı, sigortası kapalı vaziyette. Bir yanlışlık olduğu açıktı. Hemen alo186'yı arayıp, itiraz ettim. İnceleyeceklerini söylediler ve inceleme sonrası tamamen hata olduğunu kabul edip, paranın tamamının ilerideki kullanımımdan mahsup edilebileceğini söylediler. Ben ise, kabul etmedim, doğal olarak paranın iadesini istedim.

İlaveten; "iade etmezseniz Av.Suat Bey vasıtasıyla sizi mahkemeye veririm. Kendisi 128 TL'lik trafik ceza tutanağını mahkemede iptal ettirip, parasını alan kişidir" dedim.

Muhatabım: "Hadi ya! gerçekten mi? Ne avukatmış öyle!" dedikten sonra; "Davaya gerek yok, hemen öderiz deyip" gerçekten hemen ödedi. Ben de Suat Bey'e gıyabında teşekkür ettim. Teşekkürler Suat Bey.

Not: Meğer iptal ettirdiği trafik cezasının tutarı 128 TL değil, 49 TL imiş... Bunu elektrik idaresi duysa sanırım faiz de öderdi bana ama kaçırdık...