Mesajı Okuyun
Old 26-04-2007, 13:32   #1
ATT

Soru boşanma davasında sonucunda çocuk ile kişisel ilişki kurulması

2005 yılında açmış olduğum boşanma davası 2006 yılında bitti.dava sonucuna göre bana maddi ve manevi tazminat verilmesine karar verildi.2 yaşındaki çocuğumun velayeti bana verildi babası daha önce 15 günde birgün 8 saat çocuğunu göremeye geliyordu bunların bir kısmında geldi bir kısmında gelmedi benim bulunduğum şehir dışında ikamet etmektedir.bu kadar duruşmasında ayda 3 gün 2 gece olmak üzere babaya kişisel ilişki kurması için karar verildi.mahkemenin 2 yaşındaki bir çocuğu bu şekilde babaya vermesi uygunmu boşandığım eşim ile çocuğum doğduktan 2 ay sonra ayrıldık ve yaklaşık 1 sene hiç çocuğu görmemişti talebide olmamıştı bu kadar olumsuzluk karşısında mahkemenin verdiği kararı değiştiremiyorum benim yaptığım tek hata davayı bir yanlış anlama sonucu temyize göndermemem.temyize karşı taraf sadece bana ödenmesi karar verilen tazminatla ilgili kararı göndermiştir.bu nedenle boşanmış olmama rağmen hala nüfus cüzdanımı değiştiremedim.hukuksal olarak kişisel ilişki ile ilgili karar kesinleşmesine rağmen sadece tazminattan dolayı temyize giden bir karar için ben halen evli durumdayım.bana söylenen şey yargıtay bazı durumlarda boşanma ile ilgili kararıda bozabileceği için benim yargıtay sonucuna kadar nüfus cüzdanımı değiştiremeyeceğim madem öyle neden kişisel ilişki ile ilgili kararda bu temyiz sonunda uygulamaya konulmuyor.benim tek isteğim çocuğumun daha anlayacağı bir yaşa gelince bu şekilde babasında gece kalması çünkü hem fiziksel hem ruhsal olarak çocuğumda problemler çıkacak diye endişe ediyorum.benim sormak istediğim kısacası kişisel ilişki ile ilgili olarak karar değişikliği yaptırabilirmiyim.çocuğun yaşı nedeniyle ilgili olarak.teşekkürler.