Mesajı Okuyun
Old 25-07-2009, 20:08   #19
üye8180

Alıntı:
Yazan Av. muhittinköylüoğlu
Şöyle ki boykotun en büyük nedeni avukatların maktu olarak ve belgesiz şekilde istedikleri masraflar.Bu masrafı bizler üstelik harcamadasakta istiyoruz.Örneğin gece karakoldan çağrı yapıldı.karakol hemen evimizin altında da olsa 150.00 tl masraf talep ediyor ve üstelik bunun için de makbuz talep etmeyin biz o yol parasını harcamasakta istiyoruz diyoruz.
başsavcılık ise ben gece için gerçek taksi masrafın varsa onu veririm fazlasını vermem verirkende taksi fişini isterim diyor.gündüz için ise yol parası harcamasakta 80.00 tl istiyoruz.savcılıkta hayır en fazla 3.00. tl veririm ve sadece otobüsle gitmeni kabul ederim diyor.boykotun altındaki en büyük olay bu.

Ben de bu beyanlara inanamıyorum. !

1) Harcamasak da masraf isteriz diyen avukat var demek. Kimmiş bu açgözlü meslektaşlarımız. Harcama yapılmış, yapılmamış kim biliyormuş ?

2) Hangi avukatın evinin altında karakol varmış? Kimmiş bu şanslı avukatlar.
Ben Rami'de oturuyorum. gece 3.00'te Kemerburgaz jandarma Komutanlığına CMK görevi geldiğinde, mecburen, başkaca vasıta olmadığından ve bir kadın avukat olduğumdan taksiyle gidiyorum. Taksi gidiş geliş 150 lira yazıyor. Ama gece ve gündüz masrafı belli olduğundan, baro başkaca masraf beyanı kabul etmediğinden, ben yine masraf olarak 85 lira talep ediyorum. 65 lira da bu seferlik böyle olsun, başımın gözümün sadakası oluyor !

3) Gündüz her CMK avukatı, her karakola, her adliyeye, tek otobüs seferlik mesafede midir peki. Polise, jandarmaya, savcı katibine bir zahmet kim söyleyecek ,sürekli bizi cep telefonumuzdan arayıp da ' neredesin avukat hanım, ne zaman geliyorsun, hadi ' dememeyi, sıkıştırmamayı. Malum otobüsle gidiyoruz ya. Seferler seyrek belki. Ya da otobüs çok doluydu, kapıda asılıp gitmektense ben öbür seferi beklemeyi tercih ettim.