Mesajı Okuyun
Old 16-10-2007, 16:37   #1
poetic

Varsayılan verilen cezalardan şikayetçiyim,ama şikayetimi sunacağım doğru bir makam bilmiyorum

"4 kişiyi bıçakladı, mahkeme serbest bıraktıİzmir'de bayramın üçüncü günü, ayrıldığı eşi, kayın validesi, kayın biraderi ve baldızını bıçaklayan zanlı nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Saldırıdan ağır yaralı olarak kurtulan mağdurlar, zanlının tekrar saldırmasından korktuğu için ev değiştirdi. "

bu haberlerden o kadar çok duyuyoruz ki,polis yakalar götürür mahkeme bırakır, adam her haltı işler mahkeme bırakır, mafyayı mahkeme bırakır... insanlar tabi kendi işini kendi halletmeye çalışır. kimsenin hukuk a güveni kalmadı ki. mahkemeye başvurupta 'oh be hakkımı verdi' diyen tek bi insana rastlamadım.bizde adalet, hukuk nasıl işliyor anlamıyorum.en ufak bi dava için 10 yıl mahkeme mahkeme dolan sonra da çıkacak karar ya doğru ya yanlış ola. şu an aslıda o kadar sinirli ve gerginim ki,saçma sapan hukuk kararlarını, gerekçelerini okumaktan dinlemekten bıktım. neden bizde hukuk bu halde anlamıyorum.
siz, hukukçular verilen cezalar sizce doğrumu?