Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 00:02   #2
ebrus

Avukat yazarken yada konuşurken olgun ve objektif olmalıdır. Avukat olmak bizlere savunma yapmak adına aklımıza gelen herşeyi yazaıp çizmek hakkını vermediği gibi bir avukatın savunmasına çağlar öncesinde kalmış garip bir zihniyetin fikirlerini dayanak yapmasını da anlayamıyorum. Sanırım meslektaşımız biraz da erkek olmasından kaynaklanan bilinçaltında sakladığı gerçek fikirlerini savunma diye temyiz dilekçesine yazmıştır. Namus kavramı sevgili meslektaşımızın dediği gibi sadece cinsel hayatı dilediği gibi yaşamak anlamını içermez. Namus kavramının çok daha geniş ve farklı bir anlamı vardır. Ayrıca GÜLDÜNYA benim hatırladığım kadarıyla cinselliğini rahat yaşana bir kadın olmadığı gibi TECAVÜZE UĞRAMIŞ VE BU KENDİ RUHUNA VE BEDENİNE KARŞI YAPILAN BU SALDIRININ BEDELİNİ DE KENDİ HAYATINI KAYBEDEREK ÖDEMİŞTİR.Meslektaşımız savunmasına dayanak yaptığı fikirler yüzünden,erkeklerin işlerine geldiği gibi yorumladığı çürümüş ve ikiyüzlü namus kavramı yüzünden Türkiyede kadınların öldürüldüğünü BİLMİYOR MU?Avukatın savunma hakkına karışılamaz belki ama ben yine de çağının önünde düşünmesi gerektiğine inandığım bir avukatın böyle bir savunmayı kendisine dayanak yapmasını ANLAMIYORUM, ANLAYAMAIYORUM, ANLAMAYACAĞIM..........!!!!!