Mesajı Okuyun
Old 30-08-2009, 21:24   #1
turkishrock

Varsayılan 5 aralık 2009 hakimlik savcılık sınavı

geçen ay mezun oldum...şu günlerde de avukatlık adliye stajına başladım...ADLÎ VE İDARÎ YARGIDA HaKİM VE SAVCI ADAYLIĞI YAZILI SINAV,
MÜLaKAT VE ATAMA YÖNETMELİĞİ kaldırıldığına göre 5 aralık 2009'da yapılacak hakimlik-savcılık sınavı için başvuru nasıl yapılacak? bu yönetmeliğin 6. maddesinde yer alan;
"MADDE 6– (Değişik: 02/08/2006 tarih ve 26247 sayılı R.G.)
Hâkim ve savcı adaylığı yazılı sınavına girmek isteyenlerin Adalet Bakan­lığı Personel Genel Müdürlüğünden veya ağır ceza Cumhuriyet başsavcı­lıkları ile bölge idare mahkemesi başkanlıklarından temin edecekleri Ek 1 (a, b)’deki örneğe uygun matbu başvuru formunu ve eklerini gerçeğe uygun olarak doldurup,
a) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafe­tine Dair Yönetmelik hükümlerine uygun olacak şekilde son üç ay içerisinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf,
b) Nüfus müdürlüğünden veya noterden onanmış nüfus cüzdanı sureti ile evli bayan adaylar için evlilik kaydını gösterir nüfus müdürlüğünden alınacak nüfus aile kayıt tablosu,
c) Bu Yönetmeliğin 5 inci maddenin (c) bendinde istenen belgelerin su­reti
ile birlikte en son başvuru günü mesai saati bitimine kadar Personel Ge­nel Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına ya da bölge idare mahkemesi başkanlıklarına vermeleri gerekir.
Başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınarak Cumhuriyet başsavcılıkları veya bölge idare mahkemesi başkanlıkları tarafından aynı gün acele posta ser­visi ile Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne gönderilir."
hükmüne göre mi başvuruyu yapacağız?Sınav için şu an hangi yönetmelik yürürlükte(?) bir türlü anlayamadım..Netten çok arama yaptım sürekli değişiklikler yapıldığı ve en sonunda yürürlükten kaldırıldığı için kafam çok karıştı...Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim...