Mesajı Okuyun
Old 16-05-2019, 12:25   #5
Av.Nur Banu Akpınar Esirci

Sayın meslektasim hava yastiginin calisip calismadiginin muhtemel bir kaza olmadan anlasilamayacagindan yola cikarak ben de gizli ve agir ayip oldugu dusuncesindeyim. Bu nedenle 2 yillik zamanasimi suresinin uygulama alani bulmayacagini dusunuyorum. Arac uzerinde delil tespiti yaptirilmasi da dava acilmadan once yol gosterici olabilirdi.

Ayrica aracin daha onceki servis kayitlarini da kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Ornegin bu kayitlarda hava yastigi ile alakali bir bildirim var mi? Yoksa her sey saglam ve kusursuz olarak mi kayda gecmis? Arac konusundan cok anlamasam da yeni nesil araclar bir aksaklik oldugunda uyari veriyor ve bu hatalar arac hafizasinda saklaniyor diye biliyorum. Eger hava yastigi ile ilgili daha once ariza kaydi verilmis ama muvekkiliniz ciddiye almamissa bu da aleyhinize olacaktir. Muvekkilin basina gelen bir olayda muvekkil, motor arizasi uyarisi vermesine ragmen araci kullanmaya devam etmis ve en nihayetinde arac kullanilamaz hale gelmişti. Boyle bir durumda yargilamanin akibetinin degsiecegi kuskusuz.

İyi calismalar dilerim.