Mesajı Okuyun
Old 07-07-2003, 16:30   #1
esv

Soru Kadın Niçin Her Zaman Haklı?

kadının çocuk istismarı başlıklı yazıma biraz ilave yapmak istiyorum.
bugün şişlide bir asliye hukuk mahkemesine açtığım boşanma davasına ilave olmak üzere eşimin (kadının) çocuğumuzu bana göstermemesi hatta telefonla görüştürmemesi neticesinde şahsi ilişki düzenlenmesi için başvurdum. hakim beye derdimi anlattım. dosyayı getirsinler dedi. kaleme söyledim ve kalemdeki bir bayan memur dosya ile hakim beyin odasına girdi. çıktığında bana söylediği aynen şuydu: Hakim bey tedbir kararı olarak çocuğunu her ayın ikinci haftası pazar günü, 09.00-18.00 arası görebilir...
dondum kaldım. ben istanbuldayım, çocuğum ankarada.
ve annesi oğlumu kaçıralı tam iki ay oldu. oğlum dört yaşında bu yüzden anneye ihtiyacı varmış. peki biz babalar neciyiz???
şehirler arası bir olayda son iki aydır oğlundan haber bile alamayan bir baba, oğlunu ayda bir, bir gün görebilecek oda sadece gündüz 9 saat için.
çok merak ediyorum sayın hakim; eğer çocuğu kaçıran babası olsaydı anne için yine aynı kararımı verirdi? Bu arada hakime yaptığım itirazların neticesinde aldığım cevap; ne yapayım kardeşim böyle başka olmaz...
oysa eşinin ailesi tarafından tehdit edilen benim, annesi ve kız kardeşi koca evde yokken darp edilen benim. parası ve malları çalınan, evet kesinlikle çalınan benim.
yani ne yapmalıyım, gidip eşimin annesini, kız kardeşini, kendisini dövüp, günahsız çocuğu bende kaçırmalımıyım?
kimse kusura bakmasın, medeniyeti ve düzeni bozan en büyük etken türk hukuk sistemi...
eğer bana yardımcı olabilecek, soruna mantıklı yanaşabilecek insanlar varsa, görüşlerinize açığım.
unutmadan daha mahkeme başlamadan, tek bir kötü ve yanlış söz sarfetmeden hakim beylede kötü oldum. bence sonuç belli gibi...