Mesajı Okuyun
Old 16-07-2017, 01:15   #1
Konuk

Varsayılan Dava sonuçlanmadan bebeği göstermek istemiyorum. Suç teşkil eder mi?

4 aylık evli 3 aylık hamileyim. Eşimle ailesinden kaynaklı sorunlar yaşadık. Maddi olarak sürekli ailesinin yanındaydı ve kendi evimizle hiç ilgilenmedi. Bunun yanı sıra hamilelikten önce ve sonra ben ve bebekle de ilgilenmedi. Maddi manevi yanımızda olmadı. Yaklaşık iki aydır ayrıyız. Boşanma kararı aldım. Bebek doğduğu sırada henüz boşanma gerçekleşmemiş olacak diye tahmin ediyorum. Bu sırada bebeğimi ne ona ne de ailesine göstermek istemiyorum. Sonuçta ne bana ne de bebeğe maddi manevi hiç bir desteği olmadı. Aksine evi terkettikten sonra elektrik su ve doğalgazı kapattırdı. Beni barışma vaatleriyle kandırdı. Her seferinde inandım ama artık kendimi gururu kırılmış ve aşağılanmış hissediyorum.
Soruma gelecek olursak
Eşime ve ailesine bebeğimi dava netleşmeden göstermek istemiyorum. Bu durumda yapabilecekleri birşey var mı?
Dava netleştikten sonra yeni doğan bir bebek olduğu için yanında olmam gerekecek. Sürekli emmek isteyecek kadar küçük olacak çünkü. Bebeği görmeye benim evime mi gelecekler yoksa alıp götürme gibi bi hakları olur mu?
Diyelimki bir süre evde görme hakkı verildi. Bu hak sadece eşime mi yoksa ailesi de dahil olur mu? Ailesini kesinlikle eve almak istemiyorum. Bu gibi bir durumda sorun yaşar mıyım?
Eşim şuan bebeği kaybetmiş dahi olsam durumdan hbersiz. Yani kendi çocuğuyla o derece ilgisiz. Ama doğduktan sonra kıymete bindirip bebeği alır ve geri getirmez diye çok endişeleniyorum. Üstelik daha önce beni bebeği almakla tehdit etti. Çocuğumun peşini bırakmam gibi cümleler kurdu.