Mesajı Okuyun
Old 30-06-2008, 10:33   #1
SINIRSIZ

Varsayılan olağan genel kurul toplantısında alınan karara itiraz

Müvekkilimin kiracı olarak bulunduğu kahvehane olarak işlettiği dükkana gelen müşteriler sigara içme yasağı sebebiyle dükkanın dışına çıkmak zorunda kalıyorlar ve bu sebeple müvekkil dükkanın önüne 2-3 tabure atmış,insanlar orda oturuyor,bazıları burda tavla oynuyor..dükkanın üstündeki apartmanın kat malikleri de olağan genel kurul toplantısında şöyle iki karar alıyorlar :

1- İş yerinde oturanların apt. bahçesine sandalye koyup oturmamalarına,tavla vs. oynamamalarına,
2- apt.nın dış cephesinde açılan zemin kattaki ( bizim müvekkilin dükkanı ) WC. pencerelerinin kapatılmasına,

Sizce apartamandaki kat malikleri bu yönlü kararlar alabilirler mi ? apt.nın projesinde olan bir pencere kapattırılabilir mi ? dükkanın da bahçesi olan apartmanı bahçesinde insanların oturmalarına sigara içmelerine engel olunabilir mi ?

Asıl olarak birinci kattan müvekkilin dükkanına 1 yıldır su akmaktadır.ve 1. kat maliki ancak iş avukat olarak bize intikal ettikten sonra buranın tadilatını yaptırdı. Ve bu kişi apartman yöneticisi. Müvekkilimden gıcık almış durumda. nasıl zorluk çıkaracağının hesabını yapmakta. Bu yüzden bu kararları aldırdığını düşünüyorum. Alınan bu kararlar bana mantıklı gelmedi. Şimdi Biz kat maliki olmadığımıza göre bu kararlara itiraz edebilir miyiz ? Biz dükkanda yalnız kiracıyız. kararlar apartman genel kurulunda oy birliği ile alınmış ve müvekkilime kararın fotokopisi verilmiş. Yani herhangi bir yasal tebliğ de yok. Bu halde bana ne yapmamızı önerirsiniz ? nasıl ve ne zaman itiraz etmeliyim ? ya da sizce bu kararlar ciddiye alınmaması gereken,hükmen geçersiz kararlar mı ?

İlginize şimdiden teşekkürler..