Mesajı Okuyun
Old 19-07-2005, 20:27   #1
uzunoz

Varsayılan Dolandırıcılık Sucu

Merhabalar. Siz Değerli Hukuk büyüklerine birşey danışmak istiyorum.

X adında biri benden 6 ay önce domain name ( web site ismi ) aldı ve bana 900 ytl havale etti. Ben 2.500 ytl şeklinde anlaşmıştım kendisiyle oda 900 yollayım 1.600 daha sonra yollacayacağını belirtti. Banka havalesinde ödeme yaparken açıklama kısmına "siteadi.com domain bedeli" yazmış ve 1.600 ödememi yapmadı. Sonra o ödediği 900 ytl ile site adını 6 aylığına kira şeklinde kullanması için anlaştık. ( bu anlaşmalar sözle yapılıyor. Senet sözleşme vs. gibi tasdikli hiçbirşey yok )

6 ay geçti ve ben site adını onun kullanımından aldım. Oda bana ihtarname yolladı avukatıyla. Ve benle konuşup Domaini 3 gün içinde ona vermezsem hakkımda dolandırıcılık ve tazminat davası açıp beni hapise attıracağını söyledi.

Kendisi yalan beyanlarda bulunarak durumu şu şekilde açıklıyor; Ben domaini ona 900 ytl 'ye satmışım ve domaini üzerine 6 ay içinde geçirmemişim. Sonrada domaini kullanımından alıp onu 8000$ zarara sokmuşum.

Sonuç olarak bu arkadaş beni zırt pırt rahatsız ediyor bu durumdan dolayı. Manevi baskı uyguluyor. Bu kişi hukuken haklımıdır? Haklı cıkabilirmi? Ve ben bu kişiye tazminat davası açabilirmiyim. Çünkü tehdiler alıp duruyorum ve durmadan rahatsız ediliyorum.

( tekrar ediyorum hiçbir şekilde noterden onaylı satış veya bir sözleşme bulunmamaktadır )

Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için...