Konu: Dna Testi
Mesajı Okuyun
Old 16-12-2005, 23:01   #1
nejan

Varsayılan Dna Testi

Değerli meslektaşlar,
Açılmış olan bir babalık davası var ve yapılan DNA testinde, davalının çocuğun babası olayamayacağı şeklinde rapor gelmiştir.Müvekkil çocuğun babasının davalı olduğundan kesin emin ve davalının adli tıbba gidişi,alınan kan örneğinin davalıdan alınıp alınmadığı vs hususlarında çok ciddi tereddütleri var. Bunlar hernekadar davacının yerinde olmayan tereddütleri gibi görünsede, çocuğu ve davalıyı gördüğümde bende hayretler içinde kaldım. Bir çocuk bu kadar aynı olabilir! Tarafların evlenme amacıyla birlikte yaşamaları ve evlilikle ilgili resmi ön hazırlıklarını yapmaya başladıkları, hastanede doğumdan sonraki birbirlerine olan destekleri ve birlikte çekilmiş birçok resimleri gibi deliller dosyada mevcut.
Raporda oran belirtilmemiş, %99 gibi bir oran verilerek baba olabilip olamayacağı raporda belirtiliyor diye duymuştum. Bu raporda sadece babası olamayacağı dendiğine göre, mahkemeden yeniden rapor alınması için talepte bulunulması halinde bu mümkün olabilirmi? Adli Tıp Kurumunun kararlarına başka üst merciisi olmadığı için uyulduğundan, bu talebin kabul edilip edilmeyeceği konusunda tereddüt hasıl olmuştur.

Test masraflarını davacı anne, kadın derneklerinden bulmaya çalışmış, ikinci test kabul edilirse bu masrafları adli müzaharetten karşılatabilirmiyiz?
Benzer bir durumla karşılaşan meslektaşlardan tavsiyelerini
görüşlerini bekliyorum.
Selam ve saygılar...