Mesajı Okuyun
Old 30-01-2008, 11:48   #231
miraypamuk

Varsayılan bir yanlışlık var

arkadaşlar İstanbul Hukuk'tan mezun olalı 7ay oldu ve okuduğum bazı yazılarda şunu gördüm.Bazı arkadaşlar bazı özel ve vakıf üniversitelerinde okuyor ve şöyle sanıyorlar: Okulum ................Üniversitesi ve hocalarımız hep istanbul, GS'den bize geldi.Yani sanki okulundan utanıyor ya da eziklik duyuyormuş da hoca isimlerini sıralayarak kendini rahatlatıyormuş gibi. O arkadaşlara şunu belirtmek isterim ki bahsettiğiniz hocalar( 65 yaşını doldurmamışlarsa) asla İstanbul Üniversitesi'nden ayrılmazlar. Ayrılmaktan kastım İst.Üniversitesiyle ilişiklerinin tamamen kesilmesidir.Bahsettiğini ve büyük saygı duyduğunuz hocalar hala İstanbul Üniversitesi'nin birer hocasıdır ve İst.Üni'ye gönülden bağlıdırlar. Sadece maddi açıdan tatmin edilemeyen hocalarımız bu tip üniversitelerde de ders vermeyi kabul ediyor.
Bilmem bilirmisiniz ben 3.sınıftayken Hüseyin Hatemi Hocamız 65 yaşını doldurduğundan emekli olmak zorunda kalmıştı.Fakat kendisi çalışmanın verdiği dinçlik ve şevk ile çok şeyler verdiği ve ömrünü geçirdiği İstanbul Üniversitesi'nden ayrılmak istemiyordu. Kendi bünyelerinde devam etmesini isteyen Vakıf ve Özel üniversiteler ısrarla hocamızı çağırıyorlardı.(yüksek meblağlarla üstelik)Havuzlu bahçede bizlerle son bir hatıra fotoğrafı çektirmek istedi.Bizler de hocam gitmeseniz rektöre rica etseniz en azından sözleşmeli olarak devam edin hocam dedik Hocamız da çocuklar bunu ancak rektöre siz iletirseniz kalabilirim.Ben de kalmayı çok istiyorum dedi.Ve öğrenciler olarak isteğimizi ilettik, hocamızı bırakmadık ve o hala İstanbul Üniversitesi koridorlarında ve anfilerinde mesleğine devam ediyor.
Ben bu örneği kendi okulumdan verdim.Diğer Devlet Üniversitelerine birşey diyemeyeceğim. Bu bahsettiğim sadece bir örnek. Arkadaşların aklındaki yanlışlığı düzeltmek istedim.