Mesajı Okuyun
Old 27-03-2024, 15:03   #2
norrinradd

Alıntı:
Yazan safer
Merhabalar. Ocak 2024de açmış olduğumuz ihtiyaç sebebiyle tahliye davasında davalı taraf mart ayında taşınmazı tahliye etti. Henüz tensip zaptını bile tebliğ almamıştı. Ancak davayı açmadan önce çektiğimiz ihtara cevap vermemiş olması ve arabulucu toplantısında da evi tahliye etmeyeceğini bildirmiş olması sebebiyle dava tarihinde davayı açmakta kusurumuzun olmadığı çok açık. Ayrıca tapu müdürlüklerinden de müzekkere cevapları geldi, müvekkilin sadece 1 tane taşınmazı var o da davaya konu olan. Davanın konusuz kaldığı dolayısıyla karar verilmesine yer olmadığı kararı ile birlikte vekalet ücreti talebimizi içerir bir beyan dilekçesi sundum. İlk duruşma 2025 şubatta. Sizce burada ilk duruşmanın beklenmesi şart mıdır? Tarafımca yapılabilecek bir şey var mıdır?
Dava konusuz kalınca yargılama giderleri ve vekalet ücret “davanın açıldığı tarihteki haklılık durumuna” göre belirleniyor. Duruşmasız karar görmedim ancak duruşmaya baya varmış hakimle görüşüp durumu anlatabilirsiniz dosya üstünden karara bağlayabilir ancak bazı mahkemeler tarafların haklılık durumunu şu an belirleyemiyoruz diyip duruşmalara devam edip hatta tanık dinlediklerine bile şahit oldum (sırf davanın açıldığı tarihteki haklılık durumunu tespit edebilmek için).