Mesajı Okuyun
Old 20-10-2006, 09:33   #11
Cengiz Taner Doğan

Varsayılan teşekkürler sayın meslektaşım

[quote=Av.Suat Ergin]Sayın Doğan oradaki süre sanki;"bu süre içinde tehir-i icra kararı getiremezsen 15 gün sonunda dava açıp açmamana bakmam, tahliye ederim" anlamında gibi...Ancak dava süresi konusunda maddede(135) bir açıklık yok.

Madde 135 te bir açıklık yok zaten buna bende katılıyoru.Davayı açtık sonucu bende merak ediyorum.Satış memurunun yorumu aynen şöyle
hakim dava sonuna kadar tahliye emrinin durudurulmasına karar vermez ise ne olacak.Tabiki tahliye olacak ama, benim düşüncem ve yorumum ortaklığın giderilmesi davası öncesi yarı hisseye sahip hissedarlardan birinin müvekkile
noterden çektiği ihtarname ve açtığı tahliye davası.(bunlar süresi içerisinde olmadığı için red olmuştu) Bunlar resmi belgedir, bence yeterlidir, olmasa bile ihaleden taşınmazı satın alan kişi ancak B.K. gereği Mahkemeden Tahliye isteyebilir düşüncesindeyim, Dava ortaklığın giderilmesi sonucu satış memurunun yaptığı bir olay satış memurununda bağlı olduğu yer SULH HUKUK MAHKEMESİ dava kesinlikle buraya açılacak.HUMK a göre ayrıca icra tetkik merciine açılan dava bile olsa görevsizlik kararı verecek ama sonuçta süresi içerisinde açılması önemli.
Meslektaşlarımın yorumlarına ve görüşlerine saygı duyuyorum,
Av.Cengiz Taner DOĞAN.