Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 19:01   #17
calikusu_kamuran

Acil tebrikler, inanın böyle bir kendiyle barışıklığı görmek çok güzel. Beynim rahatladı.

Alıntı:
Yazan Ahu
Acikcasi kadinlarin onca sorunu varken, bu kadar ezilmekte, bu kadar haksizikliga maruz birakilmakta iken bu sekilde bir isyana ben anlam veremiyorum. Bayan derken gercekten de kotu bir anlam yuklenmiyor ki bu kelimeye. Hem yazar bay olarak kullanim yok demis, su cumle nasil: 'esmer, kisa boylu, ellili yaslarda bir bay yaklasti..'
Bu yila kadar ben hic dusunmemistim bayan derken bir soruna yol actigimi, itiraf etmek gerekirse hala da dusunmuyorum.

Kadinlar olarak karsi cins ile esit haklara sahip olalim, toplum gozunde her sekilde karsimiza cikan cinsiyet ayrimciligini kaldiralim; ondan sonra varsin 'bayan, kadin, hanim, hanimefendi, hatun, sultan..' ne isterlerse desinler...

Kelimelere takmamak gerek.. Onemli olan onlara bizlerin yukledigi anlamlar...

Sonuç olarak, tebrik ediyor ve insan kendiyle barışık olduğu sürece, sözler güç taşır diyorum. Eğer ki kendimiz ile barışık değilsek, bize SULTAN-ŞAH-VEZİR-KRAL-KRALİCE dense ne yazar. Bir kırsalın kızı kendiyle barışıktır, bir beyaz atlı prensi gelip O" na PRENSESİM demese bile O kendini Prensesler kadar mutlu ve iyi hissediyorsa sorun yoktur. Varsınlar, bana KRAL demesinler ama mutluyum ve huzurluyum. Mutlu-huzurlu-kendiyle barışık olanlar EN ZİRVELERE ULAŞIRLAR, yoksa EN ZİRVEYE ULAŞTIKTAN SONRA DOĞAN BİR ŞEY DEĞİLDİR KENDİYLE BARIŞIK OLMAK. Yani sebep kendimizle barışıklığımız ve kendimize güvenimiz iken SONUÇ OLARAK diğer sıfatlar bu sebebin eseri olarak doğuyor zaten, tabi bu benim inancım-öngörüm-akıl varlığım. Kanıt olarak ise, SELAHATTİN EYYUBİ İLE İLGİLİ BİR FİLM VARDI YA İSMİNİ ŞU AN HATIRLAYAMADIM, ama orada geçen söz şöyledir.

Papaz: Aşçıdan, yamaktan Onu şövalye ilan etmekle şovalye olmazlar ki,

(Papaz onlara kendilerine güvensizliği ve kendilerinin hiçliğini aşılamıştır)

SON şovalyemiz: Hayır, der. BEN ŞOVALYE OLARAK İLAN ETMİŞSEM ŞOVALYEDİRLER.

Kendilerine güvenleri olan insanlar ise Onlar, elbet şovalyeliğin PSİKOLOJİK GEREĞİNE SAHİPTİRLER, gerisi pratikle alınacak iştir.

Gelelim olayımıza, Ben şunu söylemek istiyorum, Tüm bayan site sakinlerine hitaben, HAYAT KARŞISINDA KENDİNİZE TAM BİR GÜVENİNİZ VAR MIDIR?

Eğer var ise, yakın zaman SİZLERİN, EN YÜKSEK SIFATLARA ERİŞMENİZİ SAĞLAYACAKTIR. HAYATTA BEN DE VARIM DİYEBİLMEKTİR HER ŞEYİN YAPICISI. İlaveten, İçi sapasağlam dolu bir SIFATI SİZLER ÜRETİNİZ TÜM TOPLUM ONA UYACAKTIR. Kadın denilince, önemsememezlik edilmesin, kandırılabilirliği düşünülmesin, içi hayat gerçeği ile öyle bir doldurulsun ki o sözcüğün SOYUT KAVRAMI BEN VARIM DİYEBİLSİN VE VARLIĞIMI HESABA KATMAK ZORUNDASIN DİYEBİLSİN HAYATIN HER ALANINDA. Ama bu hayatın içini doldurmakla olacak bir iştir yani kanaatimce.

Biri hayatın içinde güçlü olarak var ise O" na SARI ÇİZMELİ MEHMET AĞA bile deseniz, her bir iş karşısında hesaba alınması gereken BİR KİŞİ olarak vardır ortada artık.

Hayatı var olan gerçekliği ile hesaba alır insan aklı ve tüm kurallar da hayatın var olan gerçekliğindeki kurallar ile yaratır akıl varlıklarını, EĞER BİR VARLIK DEMİR OLARAK VAR İSE HAYATTA, AKLIMDAKİ OLUŞUMDA BİLE O DEMİRE ELİMİ VURABİLDİĞİMİ GÖREMEM. Belki de bunu rüyamda bile tasarlayamam çünkü AKLIN OLUŞUMLARI HAYATIN VAR OLAN İMKANLARIYLA DOĞAR. Eğer ordada zayıf bir ZAT var ise ben asla GÜÇLÜ BİR KAVRAMA ulaşamam ki. İnsan kavramını, kavram yaparken ortada var olan gerçekliği hesaba katarar ortada var olanların ORTAK ÖZELLİĞİNİ var etmedik mi bizler. Ortada kanatlı insan olsaydı elbette ki İNSAN KAVRAMI İÇİNDE KANATLILIK ÖZELLİĞİ DE ŞIP DİYE AKLIMIZA GELECEKTİ AMA şu an gelmiyor benim aklıma öyle bir insan ki NEDEN KANATLI BİR İNSANI HESABA KATAYIM, öyle olsa uçakla mı yetişeyim FİZANDAKİ toplantıma yoksa GEMİYLE Mİ gideyim diye düşünmez ve zamanı hesaba katmazdım. Kanatlar var nasıl olsa ahaste aheste giderim derdim yani.

Krediye ihtiyacınız varsa BİR BANKAYA GİDERSİNİZ, çünkü bilirsiniz ki içi boş değildir. Bir kredi sağlama yeri olarak HAYATIN İÇİNDE SAPASAĞLAM BİR ŞEKİLDE VARDIR ORASI.

Yeni açılan bir forumda şöyle deniyordu, " kız aile gelirlerine hiç katkıda bulunmamıştır bu nedenle mirastan eşit pay alması olması gereken hukuka aykırılık yaratabilir mi" deniyordu. Ben burda şöyle düşünürüm, ORTADA VAR OLAN HAYATİ GERÇEĞİN NE OLDUĞUNU GÖREREK, ortada eğitimi-sağlığı-öğrencilik sfatlarını-doktorluk-hakimlik-dolmuşta bir yere gitme işinin yapıcı-bir sakız alma işi için gereken VASITA(YAPICI) OLARAK ARTIK PARA VAR İSE KADININ PARAYA ULAŞMASINA ENGEL OLACAK HER EYLEM kadına-annemize-kızımıza YAPILAN EN BÜYÜK HAKSIZLIKTIR.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE (eğitimin yapıcısı eğer para olmuşsa, kadının ona ulaşmasının önü engellenemez çünkü engellemek eğitimden-öğretimden yoksun kalması demektir)

TÜM KAVRAMLARIN YAPICISI OLARAK HAKİKATLER SAPASAĞLAM ORTADIR. ONLAR BAŞKA BİR ALEMDEN GELMEDİLER. Kİ HER VARLIĞIN KENDİ ÖZ SAĞLAMLAĞINI KORUMASI ÖNCELİKLE KENDİSİNE AİTTİR. taş bölünmemek için direnir yaza-kışa-fırtınaya VE ÖNEMLİSİ İNSAN ÇOK ŞEYE DİRENEREK ÖZÜNÜ-VARLIĞINI koruyabilmiştir

SAYGILARIMLA.(hayatta her varlığın kendini koruması görevi öncelikle kendine verilmiştir-sözler boş uçup gider geriye ALTIN kalır)