Mesajı Okuyun
Old 18-11-2006, 10:20   #17
NİLGÜN SEYMEN

Önemli Gerçek anlam...

Sn. Yılmaz,

Diyarbakır'da o dönemlerde çok yoğun bir biçimde terör olayları ve kargaşa yaşanmaktaydı.
Hatta o günlere çok yakın bir tarihte bombalı bir katliam haberi ile sarsılmıştı bu ilimiz.
Bu nedenle Bursa'dan çıkıp giderek Türkiye 'de ilk kez bu kadar uzak ,yaşadığı kentle arasında mesafeli bir ilde dört yıllık bir eğitim sürecine başladığı için tüketilmiş bir sözdü,ARKA BAHÇE sözcüğü.

Bursa ya da diğer merkez iller ile Diyarbakır arasında bir prestij ya da konum ayrımı için değil, sadece mesafe göz önüne alınarak yazılmıştır o cümle.

O yazıdaki korkunun Nüfus ile bağlantısı var mıdır?
EVET VARDIR.

O ildeki nüfus grafiğinin,hane başına düşen çocuk sayısının tüm ayrıntıları ile mercek altına alınması gerekir, buna yanıt bulabilmek için.
O kentimizde teröre malzeme olan yaş ortalaması 16 altı olan çocuk kesimin ,herbirinin,ailenin kaçıncı çocuğu olduğu gerçeğine bakabilmemiz gerekir.

Terör ve nüfus artışındaki sivri yükseliş arasında HİÇBİR BAĞ YOKTUR diyebilmemiz için olaya gerçekçi bakamamaız gerekir.

İki çocuk yetiştirmeye çalışan bir aile ile,5-9 arası çocuğa sahip bir aile arasında, sosyo ekonomik yaşam kalitesi, eğitim yetersizlikleri ,ilgi sevgi azlığı gibi çok cepheli farklılıklar yok mudur var mıdır?
Ben bu gözardı edip durduğumuz gerçeğe ışık tutmak istedim.
Bu forumu açma nedenim budur.
İstanbul'da ve de Türkiye'nin tüm diğer illerinde;
kapkaç olayları,çeteler,terör,uyuşturucu,fuhuş,akla gelebilecek tüm sosyal sorunlarımız ile nüfus artışındaki istikrarsızlıklar arasında drekt bir bağ olduğunu düşünmekteyim.

SAYGILAR
---------
18.KASIM 2006/10.19