Mesajı Okuyun
Old 19-05-2007, 09:30   #4
ali ümit aksu

Sayın Muzaffer Erdoğan ve Sayın Av.Can Doğanel,
Sorunumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Bern de daha çok tazminat yönünü düşünmüştüm.Ama HUMK hükmünün (iadei muhakeme hakkı tanınması)tazminat davasına imkan verip vermediğnde tereddüde düşmüştüm.Daha doğrusu biraz daha fikri destek aramıştım.Sizlerin de bu yönü düşünmeniz beni rahatlattı.Gerçekten kaybolan banka kayıtlarından sonra elde yeni hüküm kurmak için sadece o bankanın daha önce alacaklı kadına verdiği ve davalının ,müşterek hesaptan yaptığu kısmi para çekişlerini gösteren belge vardı.Yerel mahkeme talebe rağmen bu yazıyı ilgili bankaya sorma isteğimizi de yerine getirmemişti.Bu belge alacağın yarısını kanıtlıyordu.Yerel mahkemenin ve ilgili türk adli makamının ihmali bu kadarının bile alınmasını engelledi.Burada bir de tazminat davası bakımından süre konusunu düşünüyorum.İadei muhakeme isteme süresinde tazminat davası açılabilir düşüncesindeyim.Ayrıca haksız fiilin ortaya çıkmasından sonr 1 yıl da geçmedi.Acaba bu konuda yanılıyor muyum?Dayanışmanız beni mutlu etti.Sağ olun.Her zaman en iyi dilek ve saygılarımla.(Elime ilginç konularda karar geçtiğinde bunları sitemizle her zaman paylaşacağım.Acalet kazansın)
Ali Ümit Aksu