Mesajı Okuyun
Old 21-03-2024, 11:30   #2
norrinradd

Alıntı:
Yazan Av.ukat
Merhaba meslektaşlarım. Tahliye taahhütnamesi sonucu ilk defa taşınmazın tahliyesini gerçekleştireceğim. Sorum ise şu:
1-Eğer tahliye için gittiğimizde kiracı evdeyse eşyaları boşaltıp bina dışına bıraktığımız zaman yediemine gerek kalmadan kiracının muhafazasında bırakabilir miyiz? (yediemin ve nakliye ücretinden kurtulmak için...)
2-Kiracı evde olmaz ise yediemin ücreti ne kadarlık peşin ödenir?

Çok fazla tahliye yaptım İstanbul'da. Deneyim ve bilgilerimi aktarayım.

1-İlk sorunuz için büyük güvenlikli sitelerde, güvenlik veya site yöneticisi yediemin olarak malları almayı kabul ederse ve siz de memuru ikna ederseniz olabiliyormuş diyen meslektaşlar var ama ben defalarca denedim hiçbir memur kabul etmedi, şansızını deneyin derim ama resmi yediemine teslim etmek zorunda memur. Bina dışına bırakamazsınız memur da izin veremez tahliyeyi gerçekleştiremezsiniz. Tahliyeyi resmi olarak gerçekleştirmek için, içerideki eşyalar resmi sıfatı "yediemin" olan birine teslim edilecek.

2- İstanbul Avrupa yakasında 3+1 evin eşyalarını 2 hafta önce yediemine bıraktık, 3 ay için 50 bin TL ödedi kiraya veren müvekkil, o da pazarlıkla indi adam 70'den açmıştı kapıyı. Ayrıca 20 bin TL de nakliye ücreti ödedi yani nakliye+yediemin toplam 70 bin TL ödendi.