Mesajı Okuyun
Old 04-03-2024, 16:42   #1
av.alperşener

Soru Sulh Hukuk Mahkemesinin engelli raporuyla ÖTV indirimli araç talebinin reddi

Meslektaşlarım hepinize iyi günler genç bir meslektaşınız olarak bir sorum olacak sizlere;
Müvekkil vasisi olduğu kısıtlının engelli raporuyla araç alımı için bir arzuhalciye dilekçe yazdırmış ve talebi reddolmuş ret gerekçeleri ise engelli kişi adına kayıtlı olan bir araç olması ve hastaneden yapılan araştırma yazısında engelli kişinin böyle bir araca ihtiyacı olmadığı yönünde vasi bir hukukçu marifetiyle bu işleri yaptırmadığı için itiraz süreleri kaçmış yeniden talep edip ek karar alabilmek adına bana geldi bu konuda spesifik bir Yargıtay kararı bulamadım fakat genel bir karar elimde mevcut kararda özetle 'Çekişmesiz yargı kararlarına karşı yargılamanın iadesi yoluna gidilemeyeceği, ya yeniden talep hakkının kullanılabileceği yahut da iptal davası açabileceği' yazıyor ben bu konuda yeniden talep etmeyi düşünüyorum daha önce böyle bir durumla karşılaşan yahut durum hakkında bir fikri olan var ise yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.