Konu: adli yardım
Mesajı Okuyun
Old 01-04-2012, 18:19   #6
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
cevabınız için çok teşekkür ederim ama malesef bir avukat tan yardım almam maddi açıdan mümkün değil. zaten zar zor avans ve diğer giderleri yatıracağım adli yardım avukatına da yatırmam biraz zor gibi gözüküyor çünki 300 tl gibi bir rakam istenildi. olsun napalım artık. bende delil olarak bir şahit ve 2006 hastane darp raporu falan kayıtlarda mevcuttur karakol kayıtlarıda öyle dilekçemde belirtirsem hakim bey bulur heralde.asıllarını kaybettim çünki.allah herkesin yardımcısı olsun çok zor bir bayan açısından.

Sayın konuk,
Meslektaşlarımın yanıtlarına katılmakla birlikte bir yanlış anlamayı da giderelim: Baro adli yardım bürosunda size yatırmanız gerektiği söylenen para, zaten şu anda mahkemenin sizden istediği gider avansıdır. Tanık ücret ve tebligat giderleri de düşünülerek yaklaşık 300-TL olarak belirtildiğini tahmin ediyorum. Baroya yeniden başvurarak, davanızı açtığınızı belirterek avukat talebinde bulunun. Avukata vekaletname vermek için de 60-70-TL masraf yaparsınız ama davanızı avukatla takip etmekle bu masraflardan çok daha fazla değerde hak ve zaman kazanırsınız.