Mesajı Okuyun
Old 02-05-2018, 12:31   #64
ersintoker

Varsayılan Bir mavi ki...

1 Mayıs kalabalığının içinden çıkmış trafiğe kapalı geniş yolda yürürken karşı kaldırımda gördüm onu, küçük bir grup içinde yürüyordu, ellerinde flamalar vardı, o telefonla konuşuyordu, hava güneşli ve sıcaktı, bulutsuz gökyüzünü simlerle süsleyip onu kıskandırırcasına üzerine giyinmişti, tıpkı bir sahil şehrinin piyasa caddesinde… hayır, daha çok bir düğün töreninde yürür gibiydi, etrafına yaydığı ferahlık öylesine bulaşıcıydı ki bir ağaç gölgesine oturup sigara yakmak istedim ama vazgeçtim, uzaktan da olsa onunla yürümek güzeldi, etrafını saran her türlü heyecanın dışında alıp başını gider gibiydi, şaşırtıcı bir meydan okumaydı bu, insanın üzerine üzerine gelen uzun kara kolların tedirgin edici varlığına karşın, yeterince bir soluklanma molasındaydı sanki, uzun siyah saçları tek örgüyle aşağı düşmüş belinde geziniyordu, yolboyu uzanıp giden bariyerlerin ardında dikilmiş yeleklerinde polis yazanların bakışlarına aldırdığı yoktu.

Park alanındaki otobüslerden birine bindi, camdan bakan iri kahverengi gözlerini gördüm, jin jiyan azadi diye bağırıyor gibiydi...