Mesajı Okuyun
Old 22-06-2010, 13:27   #1
av.emreyetim

Varsayılan özel sağlık kuruluşlarınca SGK lı hastalardan alınan hasta katılım payı

Değerli arkadaşlarım merhaba ;
Müvekkilin hanımı 2007 yılında 6.5 aylık hamileyken sancılanır ve Gölcük Devlet Hastahanesine gece 02.00 de başvururlar, fakat Bu hastahanede yeterli tedavi imkanı olmayınca Kocaeli Üniversitesi hastahanesine sevk edilirler , burada ise bebek küvez yoğun bakım ünitesinde yer bulunmamaktadır. Bu nedenle de Acil olarak Cerrahpaşa Tıp Fakultesi hastahanesine sevk edilirler . burada doktorlar bebeklerin acil olarak alınması gerektiğini aksi takdirde , anne ve çocuklar için hayati tehlikenin başgöstereceğini söylerler . Fakat burada da Bebek küvez yoğun bakım ünitesinde yer yoktur. O gece sadece istanbul da Bir özel hastahanede yer bulabilirler ve acil olarak bu özel hastahaneye gelirler. çocuklar burada küveze alınırlar . Şimdi hukuki mesele şu arkadaşlar , bu özel sağlık kuruluşunda müvekkilden hasta katılım payı adı altında 4200 TL para alınmıştır. hasatahene yetkilileri bu paranın ödenmesi gerektiğini aksi takdirde kabul edilmeyeceklerini söylemiştir. müvekkil bu parayı ödemiştir. Bebekler küvezde 27 gün kalmıştır.Bu özel sağlık kuruluşu ayrıca müvekkilin bağlı olduğu SGK dan da 14.000 TL lik ödeme almıştır. Şimdi müvekkil ödemiş olduğu bu ekstra parayı geri almak istiyor, bu konu ile ilgili mevzuatı yani 2007 yılına ait mevzuatı araştırdım , bir netice alamadım . konu ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler .