Mesajı Okuyun
Old 24-10-2012, 17:39   #58
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Sayın meslekdaşlarım ben bu anlayış ve Yargıtay kararını borçluya empoze eden meslekdaşlarım ve adliye görevlileri(!)sayesinde haciz için evine gittiğim bir borçlunun saldırısına uğradım,borçlu evinden çıkmam gerektiğini sadece icra memurunun hazır olmasına izin vereceğini söyledi,ben de alacaklı vekili olarak orada bulunma hakkım olduğunu çıkmayacağımı söyleyince saldırdı,bu saldırı ile ilgili şikayetçi de oldum ve fakat paraya çevrilen ve ertelenen bir ceza aldı.Yukarıdaki sistemi avukat düşmanı gören anlayışa tamamen katılıyorum,bence bazı meslekdaşlarımız da bu sisteme dahil olabiliyorlar zaman zaman.Mesleğin saygınlığını korumak adına baroların hiç bir şey yapmadığını düşünüyorum.
Sayın avukatneşe;

Öncelikle geçmiş olsun. Size fiziksel saldırıda bulunan şahsın cezasının paraya çevrildiğini/ertelendiğini ifade etmişsiniz ancak malumunuz dosya kapsamını bilemediğimiz için yorumda bulunmak hatalı olabilir.

Sistemin avukatsız adalet sağlama (!) yönünde bir irade benimseme eğiliminde olduğu ise yadsınamaz. Özellikle ceza yargılamasında icra edilen müdafilik kapsamında avukatların görevlerini yerine getirirken maruz kaldıkları hukuk dışı yaklaşımlar hepimizin malumudur.

Saygılarımla..