Mesajı Okuyun
Old 07-01-2014, 21:14   #23
Av.Umut Gökhan B

slmlar sevgili meslektaşım.

benden önce üstadın belirttiği gibi, kendi adınıza makbuz kesebilmeniz için levhanızın olması zorunlu.

başkası üzerinden makbuzun mümkün olduğunu duymuştum, fakat bana çok da doğru gelmedi. bazı meslektaşların sırf bu iş için, hak kazandıkları cmk ücretinin mühim bir kısmını makbuz kesecek avukata verdiği kulağıma gelmişti. ne kadar doğrudur, bilemem.

çalışmakla ilgili hususta; haddime düşmez ama sadece cmkya dayanarak avukatlığa başlayacaksanız başlamamanızı, eğer bir yandan cmk yapıp bir yandan da sınavlara çalışma hevesiniz varsa bunu askıya almanızı öneririm. zira avukatlık yapacaksanız, daha önce üstadların hem kursta hem de bilumum yerlerde açıkladığı gibi dükkanı ilk birkaç yıl finanse edecek bir babaya(ve ayrıca peygamber sabrına)ihtiyacınız olacak.idealleriniz varsa maaşlı çalışmayı öneririm, zira bu ara donanımlı avukat sayısı azaldı, belki de bir cevheriniz vardır.çok zekiyseniz hem işe gidip hem boş zamanınızda hakimlik savcılık çalışabilirsiniz tabi.(ama gerçekten zekiyseniz,lütfen yanlış anlamayın,cidden iyiniyetle söylüyorum)

nihayetinde avukatlık dışında bir mesleğe yönelecekseniz, oraya yoğunlaşın, zira kararınız ne kadar gecikirse zamanınızı da o kadar yitireceksiniz. dediğimi herhangi bir mesleği seçip başladığınızda göreceksiniz.

sorunuzu aşıp öğüt vermiş gibi oldum ama, artık kusuruma bakmayın. bunlar tecrübe ettiklerimin çok ufak bir kısmı ve daha vergileri,dükkan giderlerini ve aklıma gelmeyen çoğu zahmeti eklemedim bile.

başarılar dilerim.